Porażka jedną bramką

Autor Artur Rutkowski 5 Maj 2013 godz. 17:53
Akademiczki przegrały zaledwie jedną bramką w drugim meczu fazy play off z Vistalem Łączpol Gdynia 22:23. Stawką rywalizacji jest brązowy medal Superligi. Przypomnijmy, że rywalizacja trwa do trzech zwycięstw.

Początek spotkania należał do koszalinianek, które po 5 minutach prowadziły 3:1. W kolejnych minutach straty zaczęły odrabiać gospodynie, które w 20 minucie doprowadziły do wyrównania.

Końcówka pierwszej połowy to ponowna ucieczka akademiczek, które po 30 minutach prowadziły 13:10

Początek drugiej połowy był wyrównany zespół z Koszalina utrzymywał trzy bramkowe prowadzenie wywalczone przed przerwą.

W 45 minucie koszalinianki podwyższyły prowadzenie do czterech bramek 19:15. Na 10 minut przed końcem w dalszym ciągu podopieczne Waldemara Szafulskiego i Joanny Dworaczyk prowadziły 20:17.

Niestety w końcówce wyczerpane trudem starcia z zespołem z Gdyni akademiczki pozwoliły wyrwać sobie zwycięstwo z rąk ostatecznie przegrały zaledwie jedną bramką 22:23.

Kolejne mecze w przyszły weekend w Hali Widowiskowo Sportowej w Koszalinie.

Vistal Łączpol Gdynia - AZS Politechnika 23:22 (10:13)

VISTAL ŁĄCZPOl: Kowalczyk, Gapska - Kalska 4, Janiszewska, Białek, Krnić 1, Pawłowska 1, Duran 3, Koniuszaniec 8, Petrinja 1, Kulwińska, Andrzejewska 5

AZS: Szywierska - Kobyłecka 7, Dworaczyk 1, Muchocka 1, Chmiel, Szafulska 2, Odrowska 6, Koprowska, Dąbrowska 3, Matuszczyk 2, Nowicka