Solistka piątkowego koncertu, skrzypaczka Katarzyna Duda, to jedna z najwybitniejszych osobowości artystycznych w Polsce. Wystąpiła z recitalami i koncertami w tak prestiżowych salach, jak Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Kawai Omotesando Hall w Tokio, w Sali Rossiniego w Padwie. Koncertowała z wieloma sławnymi muzykami,. Studia odbywała w mistrzowskiej klasie skrzypcowej Tibora Vargi w Ecole Superieure de Musique w Sion w Szwajcarii oraz pod opieką artystyczną Jana Staniendy w Akademii Muzycznej w Warszawie.
Katarzyna Duda jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Tibora Vargi w Sion w Szwajcarii, a także laureatką Międzynarodowego Konkursu na Skrzypce Solo Tadeusza Wrońskiego w Warszawie. Była nominowana do nagrody „Paszport Polityki”. Płyty „Le Streghe” z Waldemarem Malickim przy fortepianie oraz „Le Streghe 2” z Orkiestrą Kameralną „Wratislavia” pod batutą Jana Staniendy uzyskały entuzjastyczne recenzje w mediach i nominacje do nagrody FRYDERYK. Artystka gra na włoskim instrumencie z początku XIX wieku.
Orkiestrę Filharmonii Koszalińskiej gościnnie poprowadzi Michał Czubaszek, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studiów dyrygenckich w ramach Europejskiego Programu Wymiany Studentów Socrates/Erasmus w Wilnie. Michał Czubaszek asystował Krzysztofowi Pendereckiemu przy przygotowaniach do koncertu finałowego sezonu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej dla Województwa Małopolskiego.
Artysta koncertował dyrygując orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Filharmonii Rzeszowskiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Filharmonii Kameralnej w Łomży, a także Suwalską Orkiestrą Kameralną „Camerata dell’Arte”, czeską: Virtuosi, Spirit of Europe, oraz orkiestrą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Obecnie jestem doktorantem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, przygotowuje się do dysertacji doktorskiej na temat „Twórczość symfoniczna Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego w kontekście muzyki europejskiej epoki”.
W programie - Koncert skrzypcowy D-dur Ludwiga van Beethovena oraz – po przerwie - III symfonia a-moll „Szkocka” Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego.
Bilety w cenie 30 i 25 złotych do nabycia: