Sukcesy zawodników Gwardii Koszalin:
Dawid Sobczak – I miejsce w kategorii 90 kg
Selena Pawłowska – II miejsce w kategorii 48 kg
Wiktor Krzymiński – II miejsce w kategorii 50 kg
Bartek Mruczek – V miejsce w kategorii 81 kg
O włos od awansu byli także Igor Talkowski, Natalia Gniady i Andrzej Poletajew, którzy zostali pierwszymi rezerwowymi i w razie konieczności mogą jeszcze stanąć do rywalizacji na mistrzostwach.
Niepokonani mimo przeciwności
Nie obyło się bez problemów – aż czterech zawodników Gwardii musiało wycofać się ze startu z powodu kontuzji i chorób, a inni odpadli po otrzymaniu kar. Mimo to trenerzy Cezary Wojniusz i Marian Standowicz podkreślają, że ich podopieczni wykazali się ogromnym charakterem i determinacją.
– Będzie dobrze, wierzę w nich, bo mają serce wojownika. To ich tylko wzmocni – powiedział trener Cezary Wojniusz, podsumowując start swoich zawodników.
Przed nami kolejne wyzwania
Za tydzień odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów, w których Gwardię Koszalin będą reprezentować: Max Tymiński, Kamil Kustrzycki, Kacper Dorawa, Robert Habza i Kuba Kamiński. Koszalińscy judocy po raz kolejny staną przed szansą walki o najwyższe trofea.
Trzymamy kciuki za naszych zawodników i liczymy na kolejne medale!