Mistrzostwa Polski U16: Selena Pawłowska z brązem

Autor Ala za KS Judo Gwardia Koszalin 2 godziny temu
Zaraz po Mistrzostwach Polski Seniorów, w warszawskiej hali OSiR Włochy odbyły się MP do lat 16. Wśród medalistów turnieju judoków z rocznika 2009 znalazła się m.in. Selena Pawłowska. Zawodniczka KS Judo gwardia Koszalin startując w wadze do 44 kg wywalczyła brązowy medal.

Dobry występ zaprezentowała Selena Pawłowska w kat.44 kg która wywalczyła brązowy medal. - Selena po wolnym losie wygrała dwie walki. Przegrała tylko z mistrzynią Polski przez karę. Jest to jej trzeci medal Mistrzostw Polski - mówi trener Cezary Wojniusz. Drugim zawodnikiem  z Gwardii startującym w mistrzostwach był Piotr Brzeziński (kat.73 kg). Ostatecznie wywalczył 7 miejsce.

- Piotrowi zabrakło szczęścia wygrał trzy walki i dwie przegrał. W drugiej był lepszy, prowadził walkę. Jeden błąd w dogrywce spowodował porażkę. Ta porażka go wzmocni. W tym roku jest to już 6 medal rangi Mistrzostw Polski  dla zawodników  KS Judo Gwardii  Koszalin, którego trenerami są Cezary Wojniusz,Marian Standowicz oraz  Tomasz Zawadzki. Ale to nie koniec już  za tydzień Mistrzostwa Polski U20 w Bytomiu.

Podobnie jak w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Kadetów w Trzebnicy, tak i w MP U16 w Warszawie na podium stanęły m.in.: Julia Szczepańska, Julia Błaszczyk, Selena Pawłowska w kat. -44 kg, Helena Brodala -52 kg, Julia Siemko -57 kg.

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Julia Szczepańska, Zuzanna Sielska (-48kg), Helena Brodala, Julia Siemko, Wiktoria Frejek (-63kg), Daria Chowaniec (-70kg) i Nikola Nowicka (+70kg).

Rywalizacja w tej grupie wiekowej była bardzo wyrównana, najwięcej 2 złote medale wywalczyli reprezentanci Akademii Judo Rzeszów.