Kamil Kustrzycki wygrywa w otwartym, międzynarodowym Pucharze Polski

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 8 Września 2024 godz. 10:07
W Sochaczewie odbył się Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów ww judo. W zawodach startowało 230 zawodników z 78 klubów z Europy. Koszalin reprezenntowało trzech zawodników KS Judo Gwardii Koszalin. Rewelacją zawodów okazał się Kamil Kustrzycki, który w kategorii do 73 kg zdobył pierwsze miejsce.

- Kamil wygrał pięć walk przed czasem na efektowne rzuty. A w jego wadze startowało aż 35 zawodników. Bardzo cieszy powrót do wysokiej dyspozycji Kamila po kontuzji. To był dosłownie mistrzowski występ - ocenił trener Cezary Wojniusz.

Drugi z gwardzistów, Jakub Kamiński wywalczył 5 miejsce w kategorii do 90 kg. - Kuba miał dwie medalowe szanse. Obu nie zdołał wykorzystać - powiedział trener Wojniusz.

W PP startował także  Maksymilan Tymiński. Koszaliński judoka w kategorii  do 66 kg wywalczył 9 miejsce. Pierwsze dwie walki wygrał, a dwie kolejne przegrał, Maks to jeszcze junior młodszy i zabrakło mu trochę obycia na tatami - powwiedził trener Wojniusz.

Gwardyjskimi trenerami są Cezary Wojniusz i Marian Standowicz. Kolejne zawody zawodników Gwardii, już za tydzień, Eliminacje do MP Młodzików i Mistrzostwa Regionu Północnego Juniorów Młodszych.