Pojawił się już lutowy numer bezpłatnego informatora miejskiego, w którym można znaleźć m.in. informacje o imprezach kulturalnych i sportowych, o ważniejszych miejskich wydarzeniach i fotogalerie z imprez, nie tylko kulturalnych.
Przy okazji styczniowej premiery miesięcznika, pojawiły się głosy krytykujące proponowaną formułę gazety, która w kalendarium imprez prezentuje ich podział według dni, a nie miejsc w których się one odbywają. To rzeczywiście znacząca zmiana, ale jest ona wynikiem przekonania, że warto pokazać mieszkańcom jak rozkładają się wszystkie warte obejrzenia zdarzenia w ciągu tygodnia, czy nawet weekendu. Jeśli przyjeżdża do nas ktoś znajomy, to łatwiejsze jest dowiedzenie się co dzieje się w Koszalinie dzisiaj czy jutro, na co warto z tym znajomym pójść, niż szukanie imprez danego dnia po poszczególnych instytucjach. Można się z tym nowym pomysłem nie godzić, ale nie sposób dowodzić, że taki sposób prezentacji uniemożliwia wiedzę o życiu miasta. A przecież to jeden z głównych celów wydawania „Trendów”.
Nie podoba się również nazwa, która zdaniem krytyków jest słowem niezrozumiałym i obco brzmiącym. Po pierwsze słowo to znajdziemy w słowniku języka polskiego, gdzie oznacza: coś modnego, na czasie. Po drugie ambitnym celem tego wydawnictwa jest wytyczanie właśnie trendów, ważnych w życiu miasta. Trendów a nie kierunków. Warto dodać, że owo wytyczanie ma być dziełem w dużej mierze samych mieszkańców, których od samego początku zapraszamy do współtworzenia gazety.
Na koniec jeszcze należy wspomnieć o dwóch rzeczach, którą jako zespół redagujący przyjmujemy z pełną pokorą. Pierwsza z nich to błędy, które nie powinny przedrzeć się przez sito korekty, i za to ponownie przepraszamy, Druga dotyczy złej czytelności kalendarza imprez kulturalnych. Pierwsza z nich zakończyła się powodzeniem, a druga została znacząco zmieniona i mamy nadzieję, że owa czytelność jest już wzorowa.
Przypomnijmy, że 13 tysięczny nakład „Trendy Koszalin” trafia właśnie do skrzynek pocztowych koszalinian, tym razem z regionu Osiedli Tysiąclecia, Morskiego, Przedmieścia Księżnej Anny, Śródmieścia, Rokosowa, Lechitów, Sarzyna i Raduszki.
Wersja elektroniczna dostępna jest na
stronie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.
Pozostałe dwa tysiące znajdziecie państwo w poniższych punktach:
Urząd Miejski
Koszalińska Biblioteka Publiczna i jej filie
Filharmonia Koszalińska
Bałtycki Teatr Dramatyczny
Muzeum w Koszalinie
Teatr Variete Muza
Teatr Propozycji „Dialog”
Centrum Kultury 105
Pałac Młodzieży
Galeria „Na Piętrze”
Centrum Informacji Turystycznej
Sano Maxi w Galerii Emka
Galeria Kosmos
Kawałek Podłogi
Centrala Artystyczna
BWA
Il Buon Cafe
BuonGiorno
Viva Italia
Pierogarnia Pod Jemiołą
Hotel Gromada
Trzy kampusy Politechniki Koszalińskiej
Radio Koszalin
Hotel Sport
Hala Widowiskowo Sportowa
ZOS
Ciastkarnie Kaliszczak