- Spotkanie odbywało się w godzinach od 13.00 do 15.00 i wydaje mi się, że frekwencja dopisała - mówi Kamila Brzózka z Centrum Usług Społecznych. - Przyszło do nas około 40 mieszkańców. W różnym wieku, to jak na godziny spotkania sporo - dodaje.
Zdjęcia ze spotkania umieszczona na fanpejdżu Koszalin Centrum Pomorza, a pod postem pojawiły się różne komentarze:
Obecnie w systemie znajduje się ponad 24 tysiące użytkowników. Wydano kart elektronicznych 18 818 i 13 049 kar plastikowych.
Program Koszalińskiej Karty Mieszkańca nie zachwycił koszalinian, którzy w pierwszym etapie jakoś gremialnie nie ruszyli, by z niego korzystać. Urzędnicy jednak znaleźli sposób na "popularyzację". Pierwszą grupą, która odczuła zmiany byli seniorzy, czyli osoby w wieku 70+. Od stycznia tego roku chcąc korzystać z bezpłatnego transportu komunikacji miejskiej nie wystarczał im już dowód osobisty, a musieli posiadać Kartę Mieszkańca. O sprawie pisaliśmy w materiale "Radni zajmą się bałaganem dotyczącym bezpłatnych przejazdów autobusami MZK ". Ostatecznie radni podjęli uchwałę pozwalającym seniorom na uzyskanie kart do końca maja br. Kolejną grupą, która musi chcąc korzystać z darmowej komunikacji miejskiej posiadać kartę są dzieci w wieku powyżej 4 lat do czasu objęcia obowiązkiem szkolnym. Z przejazdów autobusami korzystać mogą na odstawie Koszalińskiej Karty Mieszkańca. Dla pozostałych uczniów koszalińskich szkół karta może zastępować legitymację szkolną. Teraz znów wzrosło zainteresowanie kartą, bo rodzice dzieci, którzy ubiegają się o pobyt ich dzieci w miejskich żłobkach lub przedszkolach muszą złożyć wraz z dokumentami posiadanie karty. - Przed rokiem rodzice mieli składać z dokumentami informację o tym, że podatek PIT jest płacony w Koszalinie. W tym roku pojawił się wymógł posiadania Koszalińskiej Karty Mieszkańca - wyjaśnia Brzózka. - I od razu powiem, że wzrosła liczba poboru aplikacji elektronicznych. Widać, że do programu przystępują rodzie tych małych dzieci, którzy chętnie korzystają z takiej wygodnej formy pozyskania karty - dodaje. - Obecna średnia wieku uczestników projektu to 59 lat. Zauważyliśmy tendencję spadkową, ponieważ na początku roku było to 67 lat - informuje miejska urzędniczka.
Posiadanie karty wiąże się nie tylko z darmową komunikacja miejską, ale i z dostępem do ponad dwustu benefitów oraz kalendarza miejskich wydarzeń. - Obecnie mamy ponad stu partnerów i cały czas pozyskujemy kolejnych. Trwają właśnie rozmowy, by do programu włączyć pływalnię znajdującą się przy ul. Jedności. Zapraszamy zresztą do współpracy wszystkich przedsiębiorców i stowarzyszenia - dodaje pracownica CUS.
Więcej informacji o Koszalińskiej Karcie Mieszkańca, jej regulaminie, benefitach, partnerach oraz możliwościach jej uzyskania znajdziecie klikając TU!
Kolejne spotkanie informacyjne zaplanowano na środę, 29 bm. Odbędzie się ono w godz. 17.00-19.00 w siedzibie Stowarzyszenie Mama w Mieście Koszalin, która znajduje się przy ul. Bolesława Chrobrego 20.