Tematem rozmowy będzie rola oraz udział wojsk polskich w planowanym konflikcie z wykorzystaniem broni masowego rażenia na północnym teatrze działań wojennych.
Gościem Rafała Semołonika będzie dr hab. Grzegorz Kiarszys prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, pracownik Katedra Archeologii US, autor książki „Atomowi Żołnierze Wolności - archeologia magazynów broni jądrowej w Polsce".
"W okresie zimnej wojny istniało wiele miejsc objętych tajemnicą państwową, które mają dziś bardzo szczątkową dokumentację. Do grupy tej zaliczają się także trzy magazyny amunicji atomowej , powstałe w Polsce w końcu lat 60 XX wieku. Obiekty te zbudowano w ramach przedsięwzięcia o kryptonimie "Wisła" w Dobrowie (Podborsku) w pobliżu Białogardu, Sypniewie koło Jastrowia i Grochowie nieopodal Trzemeszna Lubuskiego. W świetle umów zawartych pomiędzy rządami ZSRR i PRL w miejscach tych składowano taktyczną broń jądrową przeznaczoną dla jednostek Wojska Polskiego. Mimo stosunkowo obszernych akt przechowywanych w polskich archiwach, historia magazynów taktycznej broni jądrowej pełna jest luk, domysłów i niedomówień. Tworzą ją także skrawki informacji rozrzucone poza granicami kraju, często na innych kontynentach. Ich losy to nie tylko dzieje trzech stosunkowo niewielkich, ściśle tajnych radzieckich baz wojskowych, egzystujących w czasie pokoju swym sennym rytmem. Jest to także materialne świadectwo realizacji przedsięwzięcia, w które zaangażowano olbrzymie środki i dziesiątki tysięcy ludzi w wielu krajach świata. Był to również obszar zmagań służb wywiadowczych, po których pozostały odtajnione raporty i zobrazowania satelitarne" (opis z książki „Atomowi Żołnierze Wolności - archeologia magazynów broni jądrowej w Polsce").