Kamil Kustrzycki, judoka Gwardii Koszalin trzeci w Pucharze Polski

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 27 Września 2022 godz. 8:05
W Sochaczewie odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo .W zawodach sartowała cała czołówka krajowa i zawodnicy z Ukrainy. Po raz kolejny znakomicie zaprezentował się Kamil Kustrzycki z Gwardii Koszalin, który wywalczył III miejsce w kat.66 kg.

W drodze do podium pokonał Pawła Fuchsa z Pałacu Młodzieży Katowice, Ukraińca Vadyma Kovalowa  oraz Mikołaja Szupa z AZS-AWF Wrocław. Przegrał tylko jedną walkę. - Kamil to aktualny Mistrz Polski 2022 w juniorach młodszych i brązowy medalista Pucharu Europy z Hiszpanii z tego roku. Kamil cały czas robi postępy, a ten start jest tego najlepszym potwierdzeniem - mówi trener Cezary Wojniusz, który razem z Marianem Standowiczem są szkoleniowcami gwardyjskiego judoki.

Ponadto w zawodach startował Grzegorz Babirecki, zawodnik Samuraja Koszalin. Wywalczył on VII miejsce w kat.73 kg (walczył kategorię wyżęj niż normalnie). Jego trenerem jest Andrzej Adamski.