Ukrainiec, Dawid Chorawa został mistrzem Europy IBSA. Przygotowywał się do startu razem z judokami Gwardii Koszalin

Autor Art, fot. IBSA 26 Września 2022 godz. 9:41
W Hali Sportowej PalaPirastu w Cagliari (Włochy) odbyły się Mistrzostwa Europy IBSA w Judo. To pierwsze oficjalne zawody uprawniające do zdobycia punktów do kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu 2024. Znakomicie zaprezentował się Ukrainiec Dawid Chorawa, który w kategorii J2 U60 kg wywalczył złoty medal.

Chorawa przez dwa miesiące przygotowywał się do tego startu trenując wraz z judokami Gwardii Koszalin. Jego żona mieszka i pracuje w Koszalinie.

Zresztą reprezentacja Ukrainy zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Judocy z tego kraju zdobyli cztery złote, cztery srebrne i dwa brązowe medale. W hali PalaPirastu Sports Palace w Cagliari do rywalizacji przystąpiło 92 judoków z 20 krajów. Drugie miejsce w tabeli medalowej zajęli Turcji (3 złote, trzy srebrne i dwa brązowe krążki), a trzecie Francuzi (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy). Turcja zajmuje drugie miejsce z trzema złotymi medalami, trzema srebrnymi i dwoma brązowymi.