Dwa "olimpijskie medale" gwardzistów

Autor Art, fot. KS Judo Gwardia Koszalin 28 Czerwca 2021 godz. 7:04
Choć do igrzysk w Tokio pozostały jeszcze 27 dni, to już teraz nad wyróżnionymi łódzkimi obiektami sportowymi płonie znicz olimpijski. Symbolizuje rywalizację w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021. Podczas uroczystego otwarcia imprezy w Łodzi i ślubowaniu zawodników znicz zapalił złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Atlanty, Paweł Nastula.. Znakomiciie w imprezie spisali się judocy Gwardii Koszalin, którzy wywalczyli dwa srebrne medale.

Tytuł wicemistrzyni XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wywalczyła startując w kategorii wagowej +70 kg Zuzanna Mikołajczak, która w finale uległa reprezentantce UKS Skorpion Krosno, Oliwii Ziewalicz. W drodze po swój już czwarty medal mistrzostw Polski Zuzia po wolnym losie  pokonała Natalię Horzelę z Ahinsa Tarnowskie Góry i Aleksandrę Nowaczewską z AZS Bydgoszcz. - Prażka Zuzi w finale to rewanż jej rywalki za przegraną sprzed miesiąca - mówi trener Marian Standowicz.

Drugi srebrny medal dla gwardzistów zdobył Kamil Kustrzycki. Podopieczny trenerów Mariana Standowicza i Cezarego Wojniusza w finale przegrał z Ksawerym Ignasiakiem UKS Conrad Gdańsk. Wcześniej, po wolnym losie pokonał przed czasem Pawła  Steckiego z GKS Czarni Bytom, Eryka Zdanowskiego z Areus Warszawa oraz Bohdana Kuts z Gwardii Łódź. - Kamil walczył rewelacyjnie. Jest najmłodszy w tej grupie wiekowej, ma jeszcze przed sobą dwa lata startów w tej grupie wiekowej. Super się rozwija - stwierdził trener Wojniusz.

Dziewiąte miejsce zajęła rywalizująca w wadze do 52 kg Karolina Tomaszewska. Trzynasta w wadze do 57 kg była Paulina Makaś, a 14 w kat. 63 kg Agnieszka Sosnowska.

W zawodach startował jeden reprezentant Klubu Samuraj Koszalin w kat.73 kg Szymon Marko jednak przegrał pierwszą walkę i odpadł z turnieju.

Trenerzy Gwardii Koszalin mają powody do radości gdyż:

Zuzi Mikołajczak została powołana na Puchar Europy Kadetów w Czechach  który odbędzie się już za tydzień  w Teplicach ,a Kamil Kustrzycki przygotowuje się do Pucharu Europy w Bukareszcie w Rumuni.

Ponadto Filip Bieliński,Ola Szul i Alex Hoppe oraz Zuzia Mikołajczak i Kamil Kustrzycki zostali powołani na obozy kadry narodowej do Zakopanego.