III liga: Gwardia Koszalin - KP Starogard Gdański 0:2

Autor Art za Gwardia Koszalin 20 Września 2020 godz. 7:04
W meczu rozgrywanym na swoim boisku, trzecioligowa drużyna Gwardii Koszalin uległa KP Starogard Gdański 0:2(0:2).

Goście objęli prowadzenie po trzynastu minutach gry. Obrońcy przyjezdnych wybili futbolówkę z własnej połowy, dopadł do niej Kacper Łazaj, który zaskakującym strzałem otworzył rezultat spotkania. W kolejnych minutach zespół z Koszalina szukał swoich szans do wyrównania. W 30. minucie po wymianie kilku podań, z prawej strony precyzyjnie dograł Mateusz Bachleda, a Marcel Ziemann z pięciu metrów uderzył wprost w bramkarza.

Tuż przed przerwą goście oddali drugi w tym meczu strzał na bramkę naszej drużyny i strzelili drugiego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę do siatki posłał Bartosz Kuźniarski.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gwardzistów. Groźnie głową strzelał Krystian Krauze, a kilka minut później, po podaniu Adama Grossa, zza pola karnego mocno uderzył Daniel Chyła. Po interwencji Patryka Kotłowskiego, futbolówka odbiła się od słupka. Gospodarze wykonywali w tym fragmencie meczu wiele stałych fragmentów gry, lecz między słupkami pewnie spisywał się Patryk Kotłowski, bądź defensorzy gości zażegnywali niebezpieczeństwo pod własną bramką.Swoją okazję miał również Aleks Silski, lecz po podaniu Gabriela Szygendy, strzał z bliskiej odległości padł łupem golkipera przyjezdnych.

Po drugiej stronie boiska goście szukali swoich szans w szybkich kontrach. Po jednej z nich, napastnik przyjezdnych znalazł się tuż przed Adrianem Hartlebem, ale gwardyjski bramkarz popisał się udaną interwencją. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie.

Skład Gwardii: Hartleb - Mateusz Bachleda, Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Ziemann (66. Sulima), Chyła, Silski, Szygenda, Szukiełowicz (50. Rybacki), Krauze (55. Gross).