Film przedstawia czterech młodych mężczyzn zamieszkujących biedne dzielnice São Paulo, którzy odnaleźli własną drogę krytyki otaczającej ich rzeczywistości. Poprzez street art mają nadzieję zostawić po sobie ślad i zmienić postrzeganie codzienności przez resztę mieszkańców miasta. Dokumentaliści odkrywają ułamek życia młodych ludzi, którzy poprzez graffiti wyrażają siebie ukazując istotne problemy społeczeństwa.
Po projekcji zapraszamy na dyskusję z naszymi gośćmi:
Katarzyna Koperkiewicz – przez lata związana z Fundacją #Kultura i Galerią Scena. Kuratorka i współorganizatorka Koszalińskich Targów Sztuki i Dizajnu 2015-2017. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie „Ochrona, upowszechnianie i promocja kultury 2016”. Od 2009 roku wokalistka punk rockowego zespołu Baraka Face Junta. Lokalna animatorka kultury, zafiksowana miłośniczka ekologii i wielka przyjaciółka zwierząt, weganka.
Łukasz Waberski – założyciel pracowni kreatywnej Dobry Sztos, twórca grafik, ilustracji, okładek płyt i magazynów, plakatów oraz systemów identyfikacji wizualnej w kraju i za jego granicami. Założyciel i członek Fundacji #Kultura oraz miastotwórczego stowarzyszenia Na przykład, organizator Koszalińskich Targów Sztuki i Dizajnu. Aktualnie Head of Design w agencji Wypisz-Wymaluj.
Spotkanie poprowadzi Mateusz Prus – dziennikarz, działacz społeczny, organizator kultury. Członek Stowarzyszenia Na Przykład i kolektywu Most Blunted. Pomysłodawca i koordynator Good Vibe Festival. Kolekcjoner płyt muzycznych. Interesuje się przestrzenią publiczną i sztuką ulicy.
Cykl seansów „Miasto na przykład” ma na celu przybliżenie zainteresowanym mieszkańcom Koszalina dobrych praktyk z zakresu zarządzania przestrzenią miejską i jej zmianami. Na bazie praktyk z całego świata poznajemy uniwersalne zasady dotyczące tego jak możemy kształtować i rewitalizować miasto. Seanse realizowane są wspólnie przez Stowarzyszenie Na Przykład, Pracownię Pozarządową, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Koszalińską Bibliotekę Publiczną.