Pierwsze zwycięstwo Bałtyku

Autor Art za FB/Bałtyk Koszalin 25 Sierpnia 2019 godz. 5:57
Trzecioligowy zespół piłkarzy Bałtyku Koszalin odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/20. Podopieczni trenera Mariusza Lenartowicza pokonali w Wągrowcu beniaminka, Nielbę 2:1 (0:1). Bramki zdobyli Fabian Walaszczyk i Bartłomiej Putno.

Pierwsza połowa była wyrównana ale lepsze sytuacje stworzyli gospodarze. W 16. minucie dośrodkowanie z prawego skrzydła i Adam Gajda, strzałem głową pokonuje Oskara Pogorzelca. Kilkanaście minut później strzał jednego z zawodników Nielby zatrzymuje się na słupku bramki Bałtyku.

W drugiej połowie Kacper Rapita zastąpił Kamila Lichmańskiego, ale generalnie cały zespół Bałtyku zaczął grać dużo lepiej. W 53. minucie indywidualna akcja Bartłomieja Putno, kończy się trafieniem w poprzeczkę. Chwilę później na boisku pojawił się Maciej Gregorek i już w pierwszej swojej akcji staje oko w oko z bramkarzem Nielby. Koszalinianin nie trafia w bramkę. Kilka minut póżniej kapitalna akcja Bałtyku i po raz kolejny pudłuje Gregorek. Kiedy kilka minut później do pustej bramki Nielby nie trafia z kilku metrów Paweł Rak. Wydaje się, że skuteczność "zabije" gości. W 70. minucie, szczęście jest po stronie Bałtyku. Dośrodkowanie Fabiana Waleszczyka zamienia się w tzw. centrostrzał i piłka ląduje w okienku bramki gospodarzy. Dodaje to skrzydeł gościom, którzy wyraźnie dążą do zdobycia trzech punktów. Kapitalna zespołowa akcja Bałtyku w 78. minucie daje im prowadzenie Tym razem w sytuacji sam na sam z bramkarzem...Bartłomiej Putno, nie pudłuje. Gospodarze zrywają się do ataku, ale udaje im się stworzyć tylko jedną naprawdę groźną sytuację. Jeden z zawodników Nielby przegrywa pojedynek "oko w oko" z Oskarem Pogorzelcem. W doliczonym czasie gry, trafia z woleja Maciej Gregorek, ale sędziowie uznali, że znajdował się na pozycji spalonej.

Chwile później arbiter kończy mecz, który dał Bałtykowi komplet punktów. Zwycięstwo w pełni zasłużone

Gratulacje.

Skład: Pogorzelec, Kisły (Waleński). Czenko, Walaszczyk, Putno, Rak, Forczmański, Czapłygin ( Gregorek). Lichmański ( Rapita), Włodarczyk ( Gruchała,). Jasitczak

Za tydzień mecz z innym beniaminkiem, Grom Nowy Staw k/Malborka. Mecz zaplanowany na godzine 15.00 ale o tej samej porze gra Gwardia Koszalin z KKS Kalisz....Ostateczna godzina meczu zapadnie...w poniedziałek.