Zakres, a przede wszystkim efekty inwestycji przedstawiają się imponująco, stąd zyskała ona marszałkowskie wsparcie z funduszy Unii Europejskiej.
- Nowoczesne oprogramowanie umożliwi koszalińskiemu producentowi stolarki okiennej i drzwiowej na wprowadzenie produkcji bez udziału dokumentacji papierowej. Urządzenia podłączone zostaną bowiem bezpośrednio do specjalistycznego programu, co w efekcie zoptymalizuje proces produkcyjny, a nawet zidentyfikuje najczęściej pojawiające się błędy - wyliczał zalety przedsięwzięcia wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.
Ponadto realizacja projektu wiąże się z zakupem wysokiej klasy sprzętu. Będzie to: centrum tnące i obróbcze wyposażone m.in. w trzy tarcze tnące 500-550 mm, zgrzewarka dwugłowicowa, agregat wiercący do zawiasów oraz centrum frezujące.
Koszt inwestycji wyniesie prawie 3,7 mln zł. Urząd Marszałkowski wspomoże PUF kwotą ponad 1,3 mln zł. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Przedsięwzięcie, które zakończy się w sierpniu br., wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”, działanie 1.5 „Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych i inteligentnych specjalizacji”.
Przedsiębiorstwo PUF to działająca od 1992 roku koszalińska fabryka okien i drzwi z PCV, drewna oraz aluminium. Zatrudnia około 200 osób. Bogata oferta i asortyment sprawiły, że spółka może pochwalić się wieloma obiektami, które powstały z udziałem jej produktów. Do nich z pewnością należą: Hotel Agon Opera w Berlinie, Pałac Jabłonowskich w Warszawie, Historic Palace w Brugii, a także osiedla mieszkaniowe przy Boxhagener Strasse w stolicy Niemiec czy Barts Square w Londynie.