Złoto i brąz naszych triathlonistów

Autor Art 17 Sierpnia 2017 godz. 4:31
Koszalińscy triathloniści podczas mistrzostw Polski w Chodzieży zdobyli dwa medale: złoty i brązowy.

Rywalizowano na dystansie olimpijskim (1,5 km pływanie, 40 km rower, 10 km bieg).Na starcie stanęło 238 zawodników. Bardzo dobrze wypadli koszalińscy triathloniści. Dorota Gudaniec wywalczyła I miejsce w kat +55 uzyskując tytuł Mistrzyni Polski z czasem 02:50,04. Radek Gudaniec zajął III miejsce w kat+50 czas (życiówka) 02,29:01.

W kategorii pro pewnie wygrała najlepsza polska triathlonistka (5 w Pucharze Świata) Agnieszka Jerzyk z Leszna. Jej czas 02.02:41h, a wśród panów zwyciężył Kacper Stępniak (Rumia) czas 01,48:43h.
Na zdjęciu: Koszalinscy TRI bohaterzy z Agnieszką Jerzyk i pucharami MP.