Warto wspomnieć, że oferta koncertowa będzie także wzbogacona o ciekawą propozycję studentów. Podczas Tygodnia kultury Studenckiej, który łączy się z jubileuszowymi Dniami Koszalina, wystąpią m.in. Lady Pank, czy O.S.T.R. ( szczegóły w tekście „Juwenalia z gwiazdami i nie tylko” ).
Jednak nie tylko konsumenci popkultury znajdą coś dla siebie. W Filharmonii Koszalińskiej wystąpi duet wychowanków Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, którzy odnieśli niebagatelny sukces światowy. Koncert symfoniczny „Z Carnegie Hall do Koszalina" należeć będzie do Bartosza Kołaczkowskiego (fortepian) i Wojciecha Szymczewskiego (fortepian), którzy mieli okazję wystąpić w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata. Koncert odbędzie się 20 maja o godzinie 18:30. Bilety: 25, 30, 35 zł Sprzedaż: kasa biletowa Filharmonii Koszalińskiej od poniedziałku do piątku w godz godz. 11:00-15:00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.
Natomiast 21 maja koszalinianie usłyszą plejadę gwiazd z prawdziwego panteonu sławy muzyki rozrywkowej. Swoje talenty zaprezentują: Ray Wilson Genesis Classic Orchestra, Kasia Cerekwicka, Mr. Zoob, Yaro & Kasia Klich, Zosia Karbowiak z zespołem i Wiktoria Wizner. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:30 na terenach podożynkowych.
Wiktoria Wizner wykona piosenkę Kasi Sobczyk pt. „Mały Książę i Róża“. W październiku 2015 roku Wiktoria zdobyła Złotą Różę na Festiwalu Kasi Sobczyk w Tyczynie. Młoda woklaistka zaczynała jako uczennica Ewy Turowskiej w Mini Studiu Poezji i Piosenki Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Obecnie jest studentką trzeciego roku Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, na Wydziale Wokalno – Aktorskim. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć.
ZoSia Karbowiak to kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka, a przede wszystkim wokalistka sceniczna i studyjna. Wzięła udział w setkach nagrań studyjnych u wielu znanych w kraju, jak i na świecie artystów. Ma na swoim koncie również solowe sukcesy, jak występy na Eurowizji czy Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Mr. Zoob zespół grający alternatywnego rocka, znany z takich utworów jak: „Kartka dla Waldka” i „Mój jest ten kawałek podłogi”. Muzyka Mr. Zooba to mieszanka rocka, ska, reggae. Charakterystyczne brzmienie nadaje zespołowi charczący saksofon.
Yaro producent muzyczny, multiinstrumentalista, realizator nagrań i miksów. Pierwszy poważny kontrakt płytowy podpisał z nowojorską wytwórnią Michała Urbaniaka (UBX Inc.), ale to wydany przez Pomaton EMI w 1997 r. album „Jazzda" przyniósł mu popularność, głównie za sprawą hitu „Rowery Dwa”. Jego najbardziej znane produkcje to uhonorowane Fryderykami płyty: „Zakręcona” Reni Jusis i „Lepszy Model” Kasi Klich. Obecnie produkuje, miksuje i komponuje dla innych wykonawców.
Kasia Klich wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna, zamieniająca „na lepszy model” wyłącznie sprzęty użytku codziennego. Żona swojego męża Jarosława Płocicy alias Yaro, z którym artystycznie i życiowo kooperuje od 2000 roku. Owocem tej współpracy są 4 solowe płyty i projekt „Bajkowa Drużyna”. W tej chwili pracuje nad swoją nową płytą i projektem Stubbornly Absent.
Kasia Cerekwicka piosenkarka z dyplomem i kilkunastoletnim doświadczeniem scenicznym, która potrafi skupić uwagę najbardziej wytrawnego widza. Jej przeboje m.in. „Na kolana”, „S.O.S”, „Między słowami”, a obecnie „Szczęście” nuci cała Polska, a singiel szturmem zdobywa listy przebojów. Laureatka „Szansy na sukces” w 1997 roku, gdzie brawurowo wykonała piosenkę Ewy Bem „Wyszłam za mąż zaraz wracam”. Laureatka „Superjedynki” w Opolu, a także konkursów w Polsce i za granicą takich jak: Sopot hit Festiwal, KFPP w Opolu, Sopot Festiwal, Eska Music Awards, Viva Comet Awards, Sopot hit Festiwal. Na jej koncie spoczywają 2 złote płyty („Feniks”, „Pokój 203”).
Ray Wilson ze swoim projektem Genesis Classic Orchestra z pewnością zaprezentuje takie przeboje jak, „Land of Confusion”, „Jesus He Knows Me”, „Congo” i wiele innych! Oprócz swojej macierzystej formacji Stilskin, Ray Wilson zasłynął właśnie jako członek Genesis w 1996 roku zastępując w roli wokalisty Phila Collinsa. Nagrał z nimi legendarny już album „Calling All Stations”. Artysta od ponad 4 lat jest związany z Polską, gdzie obecnie mieszka.
Komu sobotni koncert nie wystarczy, może skorzystać z oferty przygotowanej w niedzielne popołudnie na Rynku Staromiejskim. 22 maja będzie można wziąć udział w warsztatach bębniarskich oraz posłuchać transowych afrykańskich rytmów w wykonaniu grupy Foliba. Warsztaty pod nazwą „Strefa Bębnów” rozpoczną się o 15:15. Poprowadzą je członkowie zespołu Foliba. Podczas warsztatów, na mieszkańców miasta będzie czekało 80 instrumentów (bębnów i perkusjonaliów). Uczestnicy warsztatów mogą również własne instrumenty. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Koncert wystartuje o 17:15.
Zespół Foliba powstał w 2005 roku. Wykonuje aranżacje muzyczne inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej. Członkowie zespołu podróżują do krajów takich jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca, u źródeł od najlepszych muzyków i tancerzy.