Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
sport

Ferie w Parku Wodnym

Autor Robert Kuliński/ info. D. Kaźmierczak, fot. Park Wodny Koszlain (fb) 27 Stycznia 2016 godz. 16:51
Warsztaty nurkowania, pirackie gry i zabawy oraz kącik plastyczny od opieką animatorki. Takie atrakcje przygotował zespół Parku Wodnego dla dzieci i młodzieży w trakcie ferii zimowych.

Do dyspozycji dzieci z umiejętnością pływania będzie również stała atrakcja w postaci Wodnego Toru przeszkód, który dostępny będzie na basenie sportowym.

Wszystkie zabawy i zajęcia dodatkowe prowadzone w akwaparku w okresie ferii zimowych tj. od 1 do 12 lutego będą nieodpłatne. Aby wziąć udział  w zajęciach nauki pływania wystarczy w godzinach prowadzonych zajęć zakupić bilet wstępu do akwaparku. Jest również możliwość zapisania się wcześniej na zajęcia nauki pływania, szersze  informacje można uzyskać pod numerem telefonu 94 721 60 10 wew. 333. i na stronie internetowej Parku Wodnego www.aquapark.koszalin.pl

W okresie ferii zimowych tj. od 3 lutego Park Wodny uruchamia ofertę „Rodzinne środy”. W każdą środę w godzinach od 9.00 do  22.00  będzie można zakupić bilet rodzinny 2 plus 1 w cenie 45 zł, dopłata za kolejne dziecko 10zł  za 3 godziny zabawy.
 
Harmonogram zajęć:
1 lutego

 • Warsztaty nurkowania 11:00 do 14:00

2 lutego

 • Nauka pływania 16:00 do 17:00
 • Zabawy z animatorką 17:00 do 19:00

4 lutego

 • Nauka pływania  16:00 do 17:00
 • Zabawy z animatorką 17:00 do 19:00

6 lutego

 • Warsztaty nurkowania 10:00 do 14:00

8 lutego

 • Warsztaty nurkowania 11:00 do 14:00

9 lutego

 • Nauka pływania 15:00 do16:00
 • Nauka pływania  16:00 do 17:00
 • Zabawy z animatorką 17:00 do 19:00

10 lutego

 • Nauka Pływania 15:00 do 16:00

11 lutego

 • Nauka Pływania  15:00 do 16:00
 • Nauka pływania 16:00 do 17:00
 • Zabawy z animatorką 17:00 do 19:00

12 lutego

 • Nauka pływania  15:00 do 16:00

13 lutego

 • Warsztaty nurkowania 10:00 do 14:00

Czytaj też

Wystrzałowa akcja na zimę

Robert Kuliński - 21 Stycznia 2016 godz. 15:19
Ferie zimowe już coraz bliżej. Oferta miejska na okres przerwy szkolnej, która rozpocznie się 1 lutego, jest pełna rozmaitych atrakcji. Przedstawiciele Urzędu Miasta omówili program tegorocznej edycji „Akcji Zima” w gościnnych progach strzelnicy Unia. Miejsce spotkania z dziennikarzami nie zostało wybrane przypadkowo. Pracownicy Unii tradycyjnie przygotowali  specjalne  zajęcia dla dzieci w wieku od 12 lat. -  Chciałbym podkreślić, że załoga naszej strzelnicy to wykwalifikowana kadra i przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo – mówi Bogdan Cieślak wiceprezes zarządu Unia sp. z o.o. - Nasze zajęcia są prowadzone przez instruktorów strzelectwa. Jeden prowadzący ma pod swoją opieką nie więcej niż cztery osoby. Strzelanie odbywa się tylko i wyłącznie z broni pneumatycznej, zarówno karabinków, jak i pistoletów. Tarcze jakie stosujemy na zajęciach są sportowe. Młodzież będzie miała okazję nauczyć się podstawowej obsługi broni, zgrywania przyrządów celowniczych i oczywiście zasad celowania oraz samego strzelania. Koszt udziału w zajęciach to 1 zł od jednego uczestnika. Natomiast na sam koniec ferii, odbędą się zawody strzeleckie z nagrodami  w postaci pucharów i drobnych upominków. Według Cieślaka ma to być dodatkowa motywacja do uczestnictwa w zajęciach i zdobywaniu umiejętności, które 13 lutego zostaną zweryfikowane w strzeleckiej rywalizacji. Młodsze dzieci muszą być przyprowadzone przez rodziców lub prawnych opiekunów. Od młodzieży wymagane jest jedynie pisemne pozwolenie na uczestnictwo w zajęciach. - Jak co roku przygotowaliśmy wiele atrakcji dla tych którzy nie wyjeżdżają na zimowy wypoczynek – mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński. -  Oprócz „strzelania za złotówkę” rozmaite instytucje naszego miasta oferują atrakcje na aktywne i ciekawe spędzenie ferii. Są to zajęcia odpłatne, ale w wymiarze symbolicznym. Łącznie przygotowaliśmy 15 tys. miejsc po to, aby nasi podopieczni mogli ten czas przerwy w nauce spędzić inaczej niż tylko przed ekranem komputera. Koszty budżetu miasta są porównywalne z ubiegłym rokiem, czyli około 150 tys zł.   Po raz pierwszy w „Akcji Zima” będzie można skorzystać z kręgielni w Kosmosie. - Dostaliśmy wiele próśb od rodziców i samych dzieci, aby można było skorzystać z takiej formy rozrywki w ferie zimowe, a nie tylko przy okazji balu mikołajkowego, czy akcji wakacyjnej. Właściciel klubu złożył ofertę i zdecydowaliśmy się ją przyjąć – wyjaśnia Małgorzata Borek pełnomocnik prezydenta do spraw uzależnień. Ponadto warto zapoznać się z propozycjami takich instytucji jak Centrum Kultury 105, Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalińska Biblioteka Publiczna, Muzeum w Koszalinie, Pałac Młodzieży, czy Lodowisko „Alaska”.  Także zespół Zarządu Obiektów Sportowych oferuje ciekawe zajęcia na basenie przy ul. Głowackiego. Szczegóły podajemy na naszych łamach na bieżąco, zachęcamy do śledzenia informacji dotyczących ferii w mieście.

Ferie z AZS Koszalin - bilety w promocyjnych cenach

Art za azs.koszalinpl - 20 Stycznia 2016 godz. 6:05
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi AZS Koszalin przygotował dla swoich kibiców promocyjne ceny biletów na najbliższe mecze koszykarzy. Wielkimi krokami zbliżają się Ferie Zimowe 2016 dla młodzieży szkolnej, które w tym roku w województwie zachodniopomorskim przypadają od 30 stycznia do 14 lutego. Z tej okazji AZS Koszalin przygotował specjalną ofertę cenową DLA WSZYSTKICH sympatyków naszej drużyny! Zgodnie z terminarzem Polskiej Ligi Koszykówki, Akademicy w okresie ferii zimowych rozegrają cztery mecze we własnej hali. Przed biało-niebieskimi pojedynki z Polfarmexem Kutno, King Wilkami Morskimi Szczecin, Siarką Tarnobrzeg  oraz Startem Lublin. Na każde z tych spotkań bilety wstępu kosztować będą odpowiednio 5 złotych – bilet ulgowy oraz 10 złotych – bilet normalny.  Sprzedaż wejściówek w promocyjnych cenach uruchomiona zostanie 25 stycznia. Nie siedź w domu, przyjdź na mecz! Mecze objęte promocją pn. Ferie z AZS Koszalin: 30.01.2016, godz. 18:00: AZS Koszalin – Polfarmex Kutno3.02.2016, godz. 19:00: AZS Koszalin – King Wilki Morskie Szczecin11.02.2016, godz. 19:00: AZS Koszalin – Jezioro Starnobrzeg14.02.2016, godz. 18:00: AZS Koszalin – MKS Start Lublin

Ferie zimowe z BTD

ekoszalin POLECA Robert Kuliński/ info. i fot. I. Rogowska - 19 Stycznia 2016 godz. 14:45
Tradycyjnie, jak co roku, w czasie ferii zimowych zespół Bałtyckiego Teatru Dramatycznego przygotował wspaniałą ofertę spędzenia wolnego czasu dla swoich najmłodszych widzów. Młodzi teatromani będą mogli obejrzeć dwie wspaniałe bajki wspaniałe bajki.2 lutego „Cykor – bojąca dusza” BTD – godz. 9:00 i 11:30 reż. Wojciech Rogowski.Wiadoma to jest rzecz: każdy się boi potworów. Okropnych straszydeł z czterema ogonami, jednym okiem i dwiema głowami. Albo tych oślizgłych strachów, które trzęsą się jak galareta. Albo tych najgorszych, zupełnie niewidzialnych lęków… Brrrr! A najbardziej boi się ich bohater bajki: Cykor, mały mieszkaniec Małego Lasu położonego w środku Wielkiego Świata opanowanego przez Straszydła. I jak to zwykle bywa, to właśnie on będzie musiał stanąć do walki z Potworami. W obronie swoich przyjaciół, swojego lasu i całego świata. Jeśli Cykor zwycięży z własnymi lękami uda mu się też pokonać Potwory, ocalić świat i uratować przyjaciół.  Ale czy można pokonać własne strachy? „Cykor – bojąca dusza”  to mądra opowieść o tym, że każdy z nas ma to ukochane miejsce, którego musi bronić za wszelką cenę. To spektakl o pokonywaniu własnych lęków, przezwyciężaniu własnych słabości. Spektakl dla dzieci od lat 6.3 i 4 lutego - „Kopciuszek” – godz. 9:00 i 11:30 - Centrum Kultury Teatr Grudziądz  reż. Zbigniew Kulwicki. Kopciuszek to przezwisko ślicznej, dobrej i pracowitej dziewczynki, nadane jej przez złą macochę i samolubna przyrodnią siostrę. Zazdrosne o jej urodę każą wykonywać Kopciuszkowi najcięższe i najbardziej brudne prace, aby pod warstwą brudu i sadzy ukryć jej powab i wdzięk. Mimo to Kopciuszek potrafi zachować pogodę ducha, pomagać innym  i marzyć o swoim szczęściu.Ceny biletów  dla dzieci z Koszalina mających ferie zimowe 4zł (nie dotyczy przedszkoli). Dla dzieci spoza Koszalina cena biletów 15 zł.

Ferie na łyżwach

Robert Kuliński - 18 Stycznia 2016 godz. 16:50
Na okres ferii zimowych zespół lodowiska „Alaska” przy ul. Fałata 34, przygotował specjalną ofertę cenową dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu miasta Koszalina. Od poniedziałku do piątku w terminie od 1 lutego do 12 lutego w godzinach 10:00 – 15:00, wejście na taflę lodowiska z własnymi łyżwami będzie kosztować tylko jedną złotówkę. Warunkiem jest jedynie posiadanie przy sobie legitymacji szkolnej. Koszt wypożyczenia łyżew wynosi 6 zł. Kaski są dostępne bezpłatnie.

Ferie w klubie „Nasz Dom”

Robert Kuliński/ info. A. Szot, graf. facebook.com/klubksmnaszdom - 9 Stycznia 2016 godz. 12:01
Ferie zimowe w mieście nie muszą być nudne. To doskonały czas, aby np. nagrać teledysk. To jedna z atrakcji klubu spółdzielni mieszkaniowe „Nasz Dom”, jaką przygotowali instruktorzy placówki dla dzieci podczas zimowej przerwy w nauce. Ferie upłyną na nagrywaniu teledysku do wybranej piosenki. Wychowawcy wraz z dziećmi przygotują scenografię i kostiumy, nauczyciel tańca przygotuje choreografię, a instruktor zajęć umuzykalniających przygotuje wokalistów. W Klubie zaplanowano warsztaty plastyczne, podczas których powstanie scenografia do teledysku i wielkie kolorowe pinity, które będą atrakcjami podczas piątkowych kostiumowych bali karnawałowych kończących turnusy. Ponadto każdego dnia dzieci skorzystają z atrakcji oferowanych przez miasto. Zaplanowane są wyjścia do kina, teatru i muzeum. Nie zabraknie też zabawy w kulkach, czy podczas warsztatów w Madagaskarze oraz tych przygotowanych dla podopiecznych klubu przez Pomysłową Fabrykę. Dzieci mogą przebywać w placówce w godz. od 7:00 do 16:15, w tym czasie poza powyższymi atrakcjami zapewnione będzie drugie śniadanie (bułka słodka, codziennie inny rodzaj) i obiad dwudaniowy w Irish Club. Cena za jeden tydzień to 200 zł - dla człona spółdzielni i 220 zł - dla pozostałych.Na chwilę obecną brak już wolnych miejsc, ale jeśli sytuacja miałaby ulec zmianie, informacja pojawi się  na facebookowym profilu klubu . Kontakt także pod nr telefonu 94 317 03 59 od poniedziałku do piątku od godziny 8:30.

Ferie w Pałacu Młodzieży

Robert Kuliński - 7 Stycznia 2016 godz. 14:11
Trwa nabór na specjalne zajęcia w Pałacu Młodzieży zorganizowane w ramach ferii zimowych. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7 – 13 lat. Zajęcia odbywać się będą w dwóch turach od 1 lutego do 5 lutego  lub od 8 lutego do 12 lutego w godz. od 10:00 do 14:30.Zajęcia skierowane są do dzieci, które ferie spędzają w mieście. W Pałacu Młodzieży dzieci będą mogły doskonalić umiejętności pracy w grupie, rozwijać postawy kreatywności oraz twórczego myślenia, a także w aktywny sposób doskonalić swoje zdolności i zainteresowania. O opiekę zadbają wykwalifikowani nauczyciele i pedagodzy. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Pałacu Młodzieży - Koszalin, ul. Bogusława II 2 od 18 stycznia w godz. od 10:00 do 13:00 oraz od 15:00 do 17:30 (liczba miejsc ograniczona)Wymagane jest złożenie pisemnej deklaracji przez rodzica/opiekuna. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie: tel. 94 348 05 00; 94 341 01 66; email: sekretariat@pm.koszalin.plNowością w tym roku będzie Popołudniowy Cykl Spotkań. Zajęcia od godz. 16:00. Warto śpieszyć się z zapisami, gdyż liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. W programie: turniej ping-ponga (poniedziałek) komnata metamorfoz (wtorek) turniej piłkarzyków (środa) zajęcia taneczne (czwartek) turniej szachowy (piątek)