AZS przegrał z Asseco

Autor Art, fot. azs.koszalin.pl 15 Grudnia 2015 godz. 6:26
Koszykarze AZS Koszalin w poniedziałkowym meczu wyjazdowym ulegli Asseco Gdynia 63:71.

Zespół trenera Tane Spaseva świetnie rozpoczął to spotkanie i po wsadzie Jakuba Parzeńskiego najpierw prowadził 8:0, a później nawet 15:2 dzięki akcji Djordje Kaplanovicia. Od tego momentu AZS zanotował serię 10:0, a spory wpływ na nią miały trójki Ra’Shada Jamesa. Koszalinianie znacznie zbliżyli się do gospodarzy, ale ci wygrali pierwszą kwartę 20:15

W drugiej kwarcie koszalinianie nadal grał bardzo nierówno. Zawodził przede wszystkim A.J. Walton. Z kolei w ekipie gospodarze dobrze radzili sobie  Filip Matczak, Przemysław Żołnierewicz oraz Anthony Hickey. W efekcie po 20. minutach gry biało-niebiescy przegrywali 32:39.

Druga część meczu rozpoczęła się od od kolejnej trójki Ra'Shada Jamesa i wydawało się, że będzie to sygnał do lepszej gry Akademików. Niestety znów prezentowali bardzo nierówną formę. Po trafieniu Mikołaja Witlińskiego zdołali zbliżyć się na “oczka, ale po chwili gdynianie notując serię  11:0 i trójkach Żołnierewicza oraz Kowalczyka było 52:39. Taką przewagę Asseco utrzymało do końca tej części pojedynku.

Na ostatnie pięć minut czwartej kwarty trener David Dedek postawił na niższą piątkę (z Piotrem Dąbrowskim na pozycji silnego skrzydłowego). Koszalinianie zaczęli gonić rywala. Na półtorej minuty przed końcem po trafieniach Audy i Jamesa goście zbliżyli się jeszcze na pięć punktów. Ostatecznie jednak nie zdołali odwrócić już losów tego pojedynku.

Bardzo dobrą formę pokazał Przemysław Żołnierewicz, który zdobył 16 punktów, osiem zbiórek i dwie asysty. Anthony Hickey dołożył do tego 14 punktów i dwie asysty. W ekipie gości wyróżniał się Ra’Shad James z 31 punktami, dziewięcioma zbiórkami oraz trzema asystami. Jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie rozegrał Patrik Auda. Poniżej oczekiwań spisał się także AJ Walton.

Asseco Gdynia – AZS Koszalin71:63

(20:15, 19:17, 15:9, 17:22)

Asseco: Żołnierewicz 16, Hickey 14, Kowalczyk 12, Matczak 10, Parzeński 9, Frasunkiewicz 8, Kaplanović 2, Szczotka 0, Morozow 0.

AZS: James 31, Auda 6, Dąbrowski 6, Łukasiak 5, Walton 4, Mielczarek 4, Dymała 2, Walker 2, Witliński 2, Austin 1, Wadowski 0.