Szlachetna Paczka Akademików

Autor Art za azs.koszalin.pl, fot. azs.koszalin.pl, film: Tauron Basket Liga 3 Grudnia 2015 godz. 4:54
AZS Koszalin po raz kolejny zaangażował się w akcję "Szlachetna Paczka". Ty także możesz pomóc w przygotowaniu świątecznej paczki dla Pani Kasi! Zachęcamy wszystkich kibiców do włączenia się w akcję. Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy już podczas najbliższego meczu Akademików z MKS Dąbrową Górniczą (06.12.2015).

Tegoroczna paczka przygotowywana jest dla 23-letniej Pani Kasi, która samotnie wychowuje swoją 2-miesięczną córeczkę Asię. Szczęśliwy los odwrócił się od pani Kasi rok temu, gdy partner odszedł od niej zostawiając ją w piątym miesiącu ciąży. Dwa miesiące temu urodziła szczęśliwie swoją córeczkę. Jednak wtedy uderzył w nią kolejny cios - okazało się, że mała ma niedorozwój bioderka i od pierwszych chwil życia musi być cały czas w gorsecie ortopedycznym. Obecnie rodzina mieszka u swojej mamy pani Barbary (64 l.) i utrzymuje się z jej emerytury i innych finansowych źródeł wsparcia. Po odliczeniu wydatków, pozostaje całej trójce 150 zł na osobę miesięcznie.

Mimo ciężkiej sytuacji życiowej Pani Kasia jest niezwykle odważną osobą. Nie poddała się i każdego dnia stara się udowodnić sobie i innym, jak silną jest kobietą.

Największymi potrzebami kobiety są:

- drzwi wejściowe do domu 82x140 (dotychczasowe są już zniszczone, przepuszczają chłód, a najgorsze jest to, że nie domykają się, co stwarza zagrożenie dla rodziny)
- kuchenka gazowa, nie działa piekarnik
- produkty dla niemowląt (mleko bebiko 1, pampersy Dada 3, chusteczki nawilżane)
- podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
- środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące,
- wyposażenie mieszkania: Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka
- odzież: obuwie zimowe (kozaki) rozmiar 37, ubranka dla dziecka rozmiar 68-71
- środki higieny osobistej: Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Szampon, Szczoteczka do zębów

Osoby zainteresowane pomocą dla Pani Kasi prosimy o kontakt pod numerem telefonu 512 181 150. Apelujemy do wszystkich o przyłączenie się do akcji. Zainteresowani mogą dostarczać swoje paczki dla kobiety do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Śniadeckich 4 w godzinach 8 – 20 (portiernia).

Póki co Akademicy grają efektownie. Patrik Auda oraz Ra'Shad James, akcje tych dwóch naszych koszykarzy znalazły się  najnowszym wydaniu TOP 10 8. kolejki zmagań w Tauron Basket Lidze.

To już powoli staje się tradycją. Koszykarze AZS Koszalin przyzwyczajają nas do niezwykle efektownych zagrań w każdej następnej kolejce. Tym razem do zestawu najlepszych akcji załapali się Patrik Auda oraz Ra'Shad James. Obaj zawodnicy zaprezentowali widowiskowe wsady, które musiały znaleźć się w cotygodniowym Top 10. Ach, gdy tak jeszcze Azs grał efektywnie...

Koszykarze AZS Koszalin przegrali w Sopocie z Treflem 62:65. To pierwsza w sezonie wygrana sopocian i udany rewanż za porażkę doznaną w Koszalinie. Choć koszalinianie kontrolowali niemal całe spotkanie, to ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarzy. Początek spotkania należał zdecydowanie do Akademików. Po pięciu minutach prowadzili już 12:6, a kwartę zakończyli wygrywając 20:10. Jednak w drugich dziesięciu minutach to sopocianie zaczęli odrabiać straty. W 18. minucie po wsadzie Bilinovaca Trefl skrócił dystans do zaledwie trzech „oczek”. Trefl przegrywał tylko 24:27. Od czego jest jednak w ekipie AZS James? Jego dwie kolejne skuteczne akcje 2+1 dały koszalinianom ponowne pewne prowadzenie - 33:24. Na długą przerwę Akademicy schodzili zatem prowadząc 33:25. Początek trzeciej kwarty należał do gospodarzy. Najpierw Bilinovac trafił jednego z dwóch osobistych, ale chwilę później Duren umieścił piłkę po kontrze w koszu AZS. Był przy tym faulowany, co skrzętnie wykorzystał. AZS w 22. min prowadził tylko czterema punktami 33:29. Na szczęście dla nas, faulowany Dutkiewicz dwukrotnie spudłował rzucając osobiste. AZS grał jednak nieskutecznie, a gdy Stefański trafił z półdystansu koszalinianie wygrywali już tylko 33:31. Niemoc Akademików przerwał Walton. Chwilę później zza obwodu trafił Auda i koszalinianie znów odskoczyli rywalom. Tym razem na 38:32. Sopocianie w tej kwarcie grali jednak dobrze i po dwóch trafieniach z wolnych Śmigielskiego „złapali” punktowy  kontakt. Przegrywali 38:39. Akademicy znów poderwali się do walki. Trafiali Austin (osobiste) i James (kontra). Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa: Śmigielski celnie za trzy i AZS wygrywa tylko 43:41. Na szczęście dla naszego zespołu James znów wziął na siebie odpowiedzialność i niemal równo z kończącą tę partię syreną trafił za „trzy”. Po 30. minutach koszalinianie wygrywali 49:44. Ostatnie 10. min boju to wielkie nerwy obydwu drużyn. Na początku więcej szczęścia mieli gospodarze, którzy po podwojeniu akcji mogli  pochwalić się  celnym  rzutem zza obwodu Durana. Przegrywali tylko 47:49. W odpowiedzi James trafił jednego osobistego. Grę Akademików uspokoił Walton, który najpierw nie pomyli się w wolnych, a następnie popisał się celnym lay up-em i AZS prowadził 54:47. Nadzieje na sukces sopocianom przywróciło trafienie za „trzy” Durana. Chwilę później równie skuteczny był Wadowski, który w ten sposób zdobył swoje pierwsze punkty w tym spotkaniu. Walton faulował będącego w wyskoku Bilinovaca, który trzykrotnie trafił osobiste i Trefl przegrywał tylko 59:60. Na dodatek Auda popełnił błąd techniczny, a Śmigielski popisał się celnym trzypunktowym rzutem i gospodarze wyszli na prowadzenie 62:60. Ostatnie sekundy to walka na rzuty wolne. Te lepiej wykonywali gospodarze, a na dodatek w ostatniej akcji dwukrotnie za trzy nie trafił James… Akademicy musieli przełknąć gorycz kolejnej porażki.     Trefl Sopot – AZS Koszalin 65:62 (10:20, 15:13, 19:16, 21:13)