Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z zażywaniem narkotyków czy dopalaczy.
Udział w panelu dyskusyjnym wzięli policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy oraz uczniowie z Gimnazjum nr 11 w Koszalinie. Do wspólnego przedsięwzięcia przyłączył się Pełnomocnik ds Uzależnień Prezydenta Miasta Koszalina i pracownicy koszalińskiej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej.
Funkcjonariusze w trakcie spotkania przede wszystkim edukowali uczniów, podnosząc ich świadomość na temat istniejących zagrożeń i niebezpieczeństw jakie niesie za sobą zażywanie środków odurzających.
Spotkania zorganizowane zostały w formie pogadanki i choć uczniowie temat narkotyków i dopalaczy znają doskonale, to okazuje się, że w sferze zagrożeń są wciąż mało uświadomieni.
Przedsięwzięcie profilaktyczne było doskonałą okazją, aby zaprezentować aktualne informacje na temat zagrożeń związanych z używaniem i wprowadzaniem do obrotu środków psychoaktywnych. Pracownik sanepidu omówił problematykę w kontekście skutków zdrowotnych zażywania tych substancji.Przedstawiciele Policji zwrócili uwagę na konsekwencje prawne posiadania zabronionych używek. Do gimnazjalistów najbardziej przemówiły konsekwencje prawne. Uczniowie dowiedzieli się, że cena za rozprowadzanie, udzielanie, a nawet posiadanie narkotyków jest bardzo wysoka i może przekreślić ich plany na przyszłość.
Spotkania mają na celu poruszenie wyobraźni młodych ludzi i skłonienie do zadania pytania, czy warto brać narkotyki. Już sama refleksja wśród młodych oznaczać będzie sukces koszalińskich policjantów.