Koniec serii remisów

Autor Artur Rutkowski 31 Października 2015 godz. 15:49
Koszalińska Gwardia przerwała serię trzech remisów. Podopieczni Łukasza Drożdżala w meczu dwunastej kolejki pokonali przed własną publicznością 1:0 Lechię II Gdańsk.

Pojedynek w pierwszej połowie był nudny, żadna z drużyn niczym nie zachwyciła. W drugiej połowie gra się w znaczącym stopniu zmieniła. Szkoleniowiec gospodarzy na boisko wprowadził Przemysława Brzeziańskiego i od tego momentu inicjatywę przejęła Gwardia.

Koszalinianie zaczęli wreszcie atakować. Swoje okazje mieli m.in. Słowiński i Brzeziański. Niestety w obu sytuacjach brakowało dokładności przy wykończeniu akcji. Goście spotkanie kończyli w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce na jednym z obrońców.

W 83 minucie Maciej Stańczyk dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Fabiana Słowińskiego, który skierował piłkę do siatki.

Gwardia wygrała ostatecznie 1:0, czym przerwała serię pięciu meczów bez zwycięstwa (dwie porażki i trzy remisy). W kolejnej kolejce koszalinianie zmierzą się w niedzielę 8 listopada o godzinie 11:00 w Szczecinie z miejscową Pogonią II.

Gwardia Koszalin - Lechia II Gdańsk 1:0 (0:0)

• Bramka: 83' Fabian Słowiński