Katarskie sukcesy Startu

Autor Artur Rutkowski 30 Października 2015 godz. 7:25
Koszalińscy sportowcy niepełnosprawni spisują się bardzo dobrze podczas trwających w Katarze mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Zawodnicy Startu zdobyli dwa srebrne medale.

Robert Jachimowicz reprezentujący na co dzień Start Koszalin zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem w klasie F52. Powtórzył tym samym wynik z ubiegłorocznych mistrzostw Europy. Drugie miejsce dał rzut na odległość 17,33 m. Bezkonkurencyjny był Łotysz Aigars Apinis, który wynikiem 21,44 m ustanowił nowy rekord świata. Trzeci był Chorwat Velimir Sandor (16,95). W finale tej konkurencji startował także inny nasz reprezentant – Adrian Imianowski. Rezultat 15,29 dał mu piątą pozycję.

W rzucie maczugą Maciej Sochal uplasował się na 3. pozycji (32,50 m). Triumf przypadł Rosjaninowi Vladislavowi Frolovovi (35,94 m).

Stolica Kataru – Doha jest gospodarzem trwających od 21 października Mistrzostw Świata IPC w Lekkoatletyce. Tradycyjnie impreza ta przynosi polskim sportowcom niepełnosprawnym wiele medali. Tylko pierwszych pięć dni mistrzostw zaowocowało dziewięcioma krążkami (4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe).