Chemik skuteczniejszy

Autor Artur Rutkowski 26 Września 2015 godz. 15:12
Koszalińska Gwardia przegrała wyjazdowe spotkanie z Chemikiem Police 1:2. Była to druga porażka podopiecznych Łukasza Drożdżala w bieżącym sezonie.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Już w 19 minucie Krzysztof Filipowicz wyprowadził Chemika na prowadzenie. Gwardia dążyła do doprowadzenia do remisu. W 39 minucie środkowy pomocnik koszalinian - Łukasz Szymański zdobył gola na 1:1.

Po zmianie stron w 55 minucie Paweł Odlanicki-Poczobut przywrócił prowadzenie zespołowi z Polic. Gwardia miała dogodne sytuację do ponownego wyrównania, ale ta sztuka drużynie z Koszalina się już nie udała. Ponadto koszalinianie mecz kończyli w "10" bowiem za drugą żółtą kartkę murawę w 90 minucie opuścił Michał Szałek. Ostatecznie Chemik dość niespodziewanie pokonał Gwardię 2:1.

W ósmej kolejce koszalinianie zmierzą się w derbach Pomorza Środkowego z Gryfem Słupsk.

Chemik Police - Gwardia Koszalin 2:1 (1:1)