AZS na podium. Auda skuteczny

Autor Artur Rutkowski 26 Września 2015 godz. 19:05
AZS Koszalin zajął trzecie miejsce w turnieju w Starogardzie Gdańskim. W decydującym spotkaniu akademicy pokonali Asseco Gdynia 84:71. Dobre spotkanie rozegrał Patrik Auda, który zdobył 17 punktów oraz dorzucił 11 zbiórek.

Od pierwszych minut pojedynek był bardzo wyrównany. Po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy wyników był remis, po 20. W kolejnej kwarcie akademicy zdołali wypracować sobie cztery punkty przewagi.

Po zmianie stron minimalnie skuteczniejsi było gracze Asseco, którzy przed ostatnią ćwiartką tracili do Koszalina jedynie jeden punkt. Czwarta odsłona była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu podopiecznych Davida Dedka, którzy odskoczyli rywalomi na kolejne punkty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem AZS-u 84:71.

W przyszły weekend koszalinianie rozegrają ostatni turniej przed startem ligi. Rozgrywki odbędą się w Słupsku. Start ligi już 11 października.

Asseco Gdynia - AZS Koszalin 71:84 (20:20, 15:19, 24:21, 12:24)

Punkty dla AZS: Austin 17 (3 zb.), Auda 17 (11 zb.), Brown 14, Wadowski 10 (4 as.), Łukasiak 9 (6 zb.), Dąbrowski 8, Mielczarek 5, Dymała 2, Kucharek 2, Witliński 0