Polskie legendy lotnictwa, po raz pierwszy tego lata, zostały zaprezentowane podczas air show „Flying Legends” w Duxford. Dla tych którzy nie mogli wziąć udziału w pokazie Ambasada RP w Londynie przygotowała film podsumowujący wydarzenie.
W ramach projektu #BoBPoles ambasada współfinansowała pomalowanie zabytkowego Hurricane w barwy samolotu legendarnego Dywizjonu 303 o numerze bocznym RF-E P3700. Oryginalny samolot o tym numerze pilotował m.in. Kazimierz Wünsche, który został zmuszony do opuszczenia maszyny uszkodzonej podczas walki 9 września 1940 roku.
Spitfire, także biorący udział w projekcie #BoBPoles, jest jednym z oryginalnych samolotów używanych przez polskich pilotów dywizjonów 315 i 317 już po zakończeniu Bitwy o Anglię. Pułkownik Franciszek Kornicki – ostatni żyjący dowódca polskiego dywizjonu z okresu II wojny światowej – pilotował tę maszynę podczas zmagań wojennych.
Podczas pokazu w Duxford, samoloty pilotowane kiedyś przez ojców, oglądali między innymi Grażyna Gąsiorowska, córka pilota Kazimierza Wünsche, oraz Ryszard Kornicki, syn Franciszka Kornickiego.
Oba samoloty w polskich barwach należące do Historic Aircraft Collection Ltd. są częścią stałej ekspozycji w Imperial War Museum w Duxford. Hurricane i Spitfire pojawią się na kolejnych pokazach lotniczych zaplanowanych na lato 2015 roku, m.in. RIAT w Gloucestershire odbywających się od 17 do 19 lipca.
Projektem #BoBPoles polska placówka w Londynie zainaugurowała również swoją obecność na Instagramie. Na profilu ambasady w tym serwisie społecznościowym można oglądać zdjęcia polskich żołnierzy pochodzące z czasów Bitwy o Anglię.
#BoBPoles można też obserwować na profilach Ambasady RP w Londynie na Facebooku, Twitterze, i YouTube, do końca października.