Czteropokojowe lokum zostało w pełni wyremontowane i wyposażone za łączną kwotę 210 tys. zł. Na cel mieszkalny zostały przystosowane dawne biura Zarządu Gospodarki Mieszkalnej, które miasto przekazało fundacji bezpłatnie. Ogólna powierzchnia lokalu wynosi 115 m kw.
Prace nad pierwszą tego typu inicjatywą w Koszalinie, nie przebiegały bezproblemowo. Kłopoty dotyczyły przede wszystkim wielu pozwoleń dotyczących zabezpieczenia przeciwpożarowego. W związku z tym, termin zakończenia remontu przesunął się z 8 grudnia 2014 roku, na 29 maja 2015 roku, kiedy to Zarząd Budynków mieszkalnych dokonał oficjalnego odbioru.
- Nasze przedsięwzięcie rozpoczęło się rok temu i były czas bardzo intensywnej pracy dla nas, członków
Fundacji, jaki i naszych partnerów – mówi Małgorzata Kaweńska prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością” – Ślęzak. - Dzięki temu, że tyle wspaniałych osób zaangażowało się w pomoc, mieszkanie chronione stało się rzeczywistością. Postaramy się, aby mamy, znalazły tutaj bezpieczeństwo, miłość oraz pomoc i żeby mogły tą miłością dzielić się w przyszłości z innymi.
Inauguracja działalności mieszkania chronionego była okazją do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania. Darczyńcy i partnerzy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz kwiaty. Lokatorki, które zamieszkają przy ul.
Jana z Kolna, to matki z małoletnimi dziećmi, które są gotowe do opuszczenia Domu Samotnej Matki i Centrum Kryzysowego prowadzonego przez Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej. Ksiądz Tomasz Roda, dyrektor katolickiej organizacji poświęcił lokal. Następnie symboliczne otwarcie zwieńczyło przecięcie wstęgi.
Głównym wykonawcą remontu było Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER wraz z podwykonawcami. Do grona firm, które wspomogły powstanie mieszkania były: Eko Wdrol, Puf, Mega Instal, AZART, MONITOR, FORMI, Beko, Media Markt. Projekt budowlany wykonał Andrzej Maszcyński, a ekspertyzę przeciwpożarową Jacek Fornal.