Bałtyk zatopił Arkę

Autor Artur Rutkowski 8 Maj 2015 godz. 18:40
Koszaliński Bałtyk niespodziewanie wygrał 2:1 z Arką II Gdynia w ramach Bałtyckiej Trzeciej Ligi. Bramki dla podopiecznych Marcina Bednarka zdobyli Adrian Rząsa i Paweł Florkiewicz.

W zespole przyjezdnych wystąpiło kilku zawodników z pierwszoligowej Arki. Jednak to gospodarze od początku spotkania stwarzali sobie sytuacje. Już w 6 minucie Robert Ziętarski rozpoczął akcję, po której Uelder Barbosa dograł w pole karne do niepilnowanego Adriana Rząsa, a ten dopełnił formalności. Prowadzenie pozytywnie wpłynęło na grę Bałtyku, w dalszym ciągu posiadał przewagę, choć Arka również potrafiła zagrozić bramce strzeżonej przez Macieja Dulewicza.

Po zmianie stron koszalinianie zadali kolejny cios w 69 minucie na 2:0 podwyższył Paweł Florkiewicz. Arka jednak nie dawała za wygraną i w 81 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Rzuchowski.