Koszalin, Poland
KATEGORIA

Wydarzenia

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich a jej właściciel dostał trzy miesiące aresztu

Ala za KPP Szczecinek - 18 Października 2021 godz. 18:18
Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili policjanci z Posterunku Policji w Barwicach a następnie przy współpracy z kryminalnymi i śledczymi ze Szczecinka została ona zlikwidowana. Uprawy należące do 34-latka, funkcjonariusze namierzyli na terenie jego prywatnej posesji znajdującej się na terenie gminy Barwice. Śledczy ze Szczecinka zabezpieczyli łącznie 975 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

ZUS: Pierwsze „czternastki" już w październiku

Ala za ZUS - 18 Października 2021 godz. 18:10
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty tzw. czternastej emerytury. Dodatkowe świadczenie zostanie przyznane z urzędu. Nie trzeba składać żadnego wniosku. Pierwsze "czternastki" trafią na konta emerytów pod koniec października.

Setki tysięcy dzieci w Polsce żyją w skrajnym ubóstwie

Ala za Poverty Watch, fot. pixabay.com - 18 Października 2021 godz. 14:06
Zgodnie z prognozami, w 2020 r. ubóstwo skrajne w Polsce wzrosło do 5,2 proc. (ok. 378 tys. osób). Wzrost skrajnego ubóstwa zaobserwowano wśród wszystkich typów rodzin z dziećmi oraz seniorów. Jak wynika z tegorocznego monitoringu EAPN Polska „Poverty Watch 2021” wsparcie przewidziane w tarczach antykryzysowych nie zapewniło wystarczającej ochrony socjalnej przed negatywnymi skutkami ekonomicznymi pandemii Covid-19. Polska nadal nie wypracowała strategii przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu, która jest niezbędna do skorzystania z unijnych funduszy EFS+ na lata 2021-2027.

Koszalinianie wzięli udział w akcji: "Wolne Sądy, Wolni Ludzie"

Ala, fot. FB/Dorota Róża Chałat - 18 Października 2021 godz. 8:35
Sądownictwo niezależne od polityki i sędziowie wolni od nacisków władzy to najważniejsze gwarancje naszego prawa do sądu!

Koszalin Ul. Dąbrowskiego zamknięta

Ala za UM Koszalin Koszalin - 18 Października 2021 godz. 8:27
Poniedziałkowe zamknięcie dla ruchu ulicy dąbrowskiego, to kolejne dla koszalinian utrudnienie.

Trwa remont blisko 90-metrowej odnogi pieszo-jezdnej ul. Głowackiego

Ala za UM Koszalin, fot. Piotr Walendziak - 18 Października 2021 godz. 7:03
Prace budowlano-remontowe w ciągu ulic `Głowackiego i Jedności idą pełną parą. Remontowane są nie tylko główne jezdnie ulic Jedności (ok. 533 m) i Głowackiego (ok. 233 m) ale i odnogi tych ulic.