Koszalin, Poland

W najbliższym czasie

Pomarańczowy Spływ Kaczek nabiera tempa. Pierwsze 50 kaczek już ma swoich właścicieli

ekoszalin POLECA Ala za FB/Pracownia Pozarządowa - 17 Kwietnia 2026 godz. 9:41
Coraz więcej osób dołącza do radosnej i charytatywnej inicjatywy „Pomarańczowy Spływ Kaczek”. Jak informuje Pracownia Pozarządowa, 50 pierwszych kaczek znalazło już swoich właścicieli, a organizatorzy zachęcają kolejnych uczestników do wspólnej zabawy w szczytnym celu.

„Płomienie Zwycięstwa”: Będzie koncert Orkiestry Wojskowej i prezentacje służb

ekoszalin POLECA Ala - 4 Maj 2026 godz. 7:37
W piątek (8 maj) zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia „Płomienie Zwycięstwa”. Spotkanie potrwa trzy godziny i będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych historią, wojskowością oraz lokalną pamięcią.
KATEGORIA

Wydarzenia

"Łowca nastolatek" zatrzymany

ekoszalin za policja.pl, fot i film policja.pl - 6 Listopada 2015 godz. 6:28
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 38-latka podejrzewanego o przestępstwa o charakterze seksualnym. Funkcjonariusze swoją akcję przeprowadzili dzisiaj rano w jednej z miejscowości koło Wejherowa. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie pozostaje do dyspozycji prokuratury. Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku.

Oświadczenie MON dot. pogrzebu gen. Kiszczaka

ekoszalin za mon.gov.pl, fot. mon.gov.pl - 6 Listopada 2015 godz. 6:07
W związku ze śmiercią gen. w st. spocz. Czesława Kiszczaka, Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że zmarłemu nie planuje przyznania miejsca pochówku na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powązkach, a w uroczystościach pogrzebowych nie przewiduje się udziału wojskowej asysty honorowej.

Koszalinianka w TVP 1

Ala - 6 Listopada 2015 godz. 4:53
Dziś o godz. 18.30 w telewizyjnej Jedynce wystąpi koszalinianka, Magda Omilianowicz.

Jak spędzam wspólnie czas z rodziną?

ekoszalin za wzp.pl, fot. wzp.pl, - 6 Listopada 2015 godz. 4:07
Wyraź to plastycznie lub filmowo. Do wygrania cenne nagrody. Do udziału w rodzinnych konkursach zaprasza Urząd Marszałkowski.

Turniej Debat Historycznych

ekoszalin za ipn.gov.pl,fot. ipn.gov.pl - 6 Listopada 2015 godz. 4:03
Szczeciński Oddział IPN zakończył właśnie przyjmowanie zgłoszeń do regionalnego Turnieju Debat Historycznych. Przyjęliśmy zgłoszenia ośmiu zespołów ze szkół ze Szczecina, Gryfic i Kołobrzegu.

Archiwum X: zabójstwo sprzed 22 lat rozwiązane

ekoszalin za policja.pl, fot i film policja.pl - 6 Listopada 2015 godz. 3:53
Funkcjonariusze z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozwiązali sprawę zbrodni z 1993 r. Do brutalnego zabójstwa 15 - latki doszło w sierpniową noc, w jednej z wiosek położonych w powiecie lwóweckim. Zmasakrowane zwłoki młodej dziewczyny, wracającej z dyskoteki, znaleziono przy polnej drodze, w pobliskim lesie. Dzięki ponownej, wnikliwej analizie zgromadzonych wówczas materiałów, ustaleniu nowych tropów i obecnym możliwościom w zakresie badań laboratoryjnych, podejrzany o dokonanie zbrodni na tle seksualnym, trafił do policyjnego aresztu.