Koszalin, Poland

W najbliższym czasie

Marsz Równości wraca do Parku przy Placu Polonii. „Młodych ludzi nie dzielimy na lepszych i gorszych”

ekoszalin POLECA Ala za Fundacja na Rzecz Grup Dyskryminowanych „Fala Równości" - 5 Czerwca 2026 godz. 4:21
27 czerwca w Koszalinie odbędzie się 7. Marsz Równości. Tegoroczna edycja wydarzenia wraca do Parku przy Placu Polonii, miejsca które już wcześniej było ważną przestrzenią spotkań, rozmów i wspólnotowego świętowania. Organizatorzy zapowiadają wydarzenie otwarte, pokojowe i integracyjne, skierowane nie tylko do społeczności LGBTQIAP+, ale do wszystkich mieszkańców, którym bliskie są wartości równości, dialogu i praw człowieka.
KATEGORIA

Wydarzenia

Wpadli z fałszywym czekiem na 40 milionów euro

ekoszalin za policja.pl, fot. policja.pl - 18 Lutego 2016 godz. 6:36
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 3 obcokrajowców próbujących dopuścić się wielomilionowego oszustwa. Mężczyźni posługując się sfałszowanym czekiem, chcieli wypłacić w jednym z poznańskich banków 40 milionów euro. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Piknik Park

Ala, za FB/Piotr Jedliński - 18 Lutego 2016 godz. 6:28
U podnóża Góry Chełmskiej od strony ul. Rolnej (tuż obok Parku Wodnego) powstanie Piknik Park.

Historie z rodzinnych archiwów – wersja elektroniczna

Ala za koszalin.ap.gov.pl, fot. koszalin.ap.gov.pl - 18 Lutego 2016 godz. 5:07
Włączając się w obchody Jubileuszu 750-lecia Koszalina Archiwum Państwowe przygotował dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta upominek.

Na poligonie

ekoszalin za mon.gov.pl, fot. mon.gov.pl - 18 Lutego 2016 godz. 5:06
Żołnierze 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca rozpoczęli dwutygodniowe szkolenie poligonowe na Ośrodku Ćwiczeń Ziemsko. Wśród ćwiczących są także rezerwiści i żołnierze NSR.

Orkiestra „wygrała” rekord

Robert Kuliński - 17 Lutego 2016 godz. 16:26
Finansowe podsumowanie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaskoczyło nawet wolontariuszy. Podczas styczniowej kwesty udało się pobić rekord, co można uznać za podwójny sukces, gdyż atmosfera polityczna wokół Fundacji Jurka Owsiaka nie była przychylna.

Odpowie za wyłudzenie pożyczki

ekoszalin za KMP Koszalin, fot. KMP Koszalin - 17 Lutego 2016 godz. 13:06
Kara do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 42-latkowi z gminy Biesiekierz, który wyłudził pożyczkę. Mężczyzna nie mając źródła utrzymania zawarł umowę pożyczki, której nawet nie zaczął spłacać.