Koszalin, Poland
KATEGORIA

Wydarzenia

Zaginął mieszkaniec gminy Manowo

ekoszalin za KMP Koszalin - 12 Stycznia 2017 godz. 1:34
W dniu 14 grudnia 2016 roku, w godzinach 08:00-10:00 wyszedł z mieszkania w miejscowości Kostrzewa i do tej pory nie powrócił - Zbigniew Tokarski, lat 62.

Koszalinianka Marzena Diakun z Paszportem Polityki

Ala, fot. fot. Łukasz Rajchert / diakun.com - 12 Stycznia 2017 godz. 1:12
Marzena Diakun otrzymała Paszport POLITYKI – „Za konsekwentny i błyskotliwy rozwój osobowości i kariery dyrygenckiej mimo wszelkich trudności oraz za świetną interpretację partytury wykonanej we Wrocławiu „Zagubionej autostrady” Olgi Neuwirth”.

Mróz: Mężczyzna spłonął na koczowisku

ekoszalin za KMP Koszalin Koszalin - 11 Stycznia 2017 godz. 16:43
Fala mrozów zbiera krwawe żniwo. Dziś ok. godz. 14.00 w okolicach wiaduktu przy ul.Lechickiej znaleziono zwęglone zwłoki najprawdopodobniej mężczyzny, który przebywał na koczowisku. Koszalińska policja apeluje o wzmożoną czujność i zwracanie szczególnej uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone

Kilogram narkotyków w rękach policji

ekoszalin za KMP Koszalin - 11 Stycznia 2017 godz. 14:29
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli prawie kilogram narkotyków i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzut dotyczący wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających. Wczoraj Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Ponad milion na zabytki

Ekoszalin z mat. informacyjnych - 11 Stycznia 2017 godz. 12:17
Do 3 lutego można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonych w województwie zachodniopomorskim. Pula konkursu to ponad milion złotych.

Samorządy walczą w obronie samorządności w Polsce

ekoszalin za Urząd Marszałkowski - 11 Stycznia 2017 godz. 5:46
- Bronimy samorządu terytorialnego w Polsce. Rok 2016 był pełzającym zamachem na samorządy, ten rok to już marsz i będzie on przyspieszał. – wyjaśniał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej poświęconej rządowym planom zmian w Prawie ochrony środowiska. Samorządy alarmują, że utracą wpływ na kreowanie polityki ochrony środowiska w regionach. Tuż po konferencji radni Zachodniopomorskiego Sejmiku przyjęli stanowisko z apelem do rządu o zaprzestanie wspierania proponowanych zmian.