Koszalin, Poland
KATEGORIA

Wydarzenia

Hejt w sieci staje się poważnym problemem

Ekoszalin z mat. informacyjnych - 25 Marca 2019 godz. 14:31
Hejt w internecie urasta do rangi potężnego problemu społecznego. Dotyka nawet dzieci i nastolatków – więcej niż co trzeci zetknął się już w sieci z mową nienawiści. Hejterzy i trolle są jednak w mniejszości, stanowią zaledwie 5–6 proc. internautów. Fundacja Orange rusza z kampanią, która ma pokazać, że są oni w mniejszości i da się z nimi walczyć. W ramach akcji pokazuje, jak reagować na hejt w sieci i emocjonalnie sobie z nim radzić. Symbolem kampanii #jestnaswiecej jest pomarańczowa sznurówka.

Policja: Kierowcy pod wpływem

Ala za KMP Koszalin - 25 Marca 2019 godz. 13:57
Kryminalni z koszalińskiej komendy zatrzymali 21-latka, który posiadał w mieszkaniu prawie 30 gramów marihuany. Tego samego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli ujawnili kierowcę, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. W miniony weekend podczas działań funkcjonariusze zatrzymali sześć osób z zakazaną ustawą substancją i tyle samo nietrzeźwych kierujących.

Właściciele są przekonani, że to morderstwo. Koni!

Ala - 25 Marca 2019 godz. 12:08
- W niedzielę rano ujrzeliśmy nasze dwa martwe konie. Weterynarze stwierdzili wstrząs. Zwierzęta zostały otrute. One padły natychmiast - mówi właścicielka stajni koni w Krupach.

Muzeum nadal bez dyrektora

Ala, fot. archiwum - 25 Marca 2019 godz. 5:33
Komisja powołana do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum w Koszalinie postanowiła nie udzielić rekomendacji żadnemu z kandydatów.

Koszalin: Prokuratura chce przedłużenia aresztu dla organizatora escape roomu

Ala, fot. KMP Koszalin - 24 Marca 2019 godz. 5:29
28-letni Miłosz M., mieszkaniec Poznania, ma zarzuty umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci nastolatek. Według prokuratury organizował i prowadził tak zwany pokój zagadek, mimo że działalność gospodarcza zarejestrowana była na jego babcię. ‹ wróć 28-letni Miłosz S. jest podejrzany o umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślne doprowadzenie do śmierci pięciu 15-letnich dziewcząt, które 4 stycznia 2019 r. zginęły w pożarze. Czyn ten jest zagrożony karą do 8 lat więzienia.

Filmoniada: „Rodzina Treflików” czeka na Was

Ala, fot. Dominik Wasilewski, film: CK 105 - 23 Marca 2019 godz. 5:14
Filmoniadowy tort zjedzony. Najpyszniejszy oczywiście od Świata Lodów Koszalin. Dziś treflikowa uczta. Na niej też nie zabraknie słodkości.