O.S.T.R. czyli Adam Ostrowski to muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym.
O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystuje przyswojoną wiedzę klasyczną w kompozycjach opartych na czarnej muzyce miejskiej. W rodzinnym mieście rozpoczynał karierę w ramach grup LWC i Obóz T.A., ale szybko dał się poznać solo jako niekwestionowany zwycięzca konkursów wolnego mikrofonu (bitwy freestyle). Krótki i przypadkowy występ na scenie łódzkiego klubu Prokadencja zapewnił mu w 2001 roku kontrakt na debiutancki album w Asfalt Records. Z wytwórnią tą związany jest do dzisiaj. Przyjaciel swoich fanów, człowiek towarzyski, otwarty, na co dzień skromny. Żonaty, ojciec dwóch synów.
Adam Ostrowski jest autorem 19 albumów muzycznych, posiadaczem 5 złotych i 4 platynowych płyt. Trzykrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Album „Kartagina” nagrany wraz z amerykańsko – kanadyjskim producentem Marco Polo był w pierwszym półroczu 2014 najlepiej sprzedającą się polską płytą według oficjalnego podsumowania Związku Producentów Audio Video. Ten sam sukces powtórzył kolejny album „Podróż zwana życiem” w pierwszej połowie 2015 r. Niezdrowy tryb życia i intensywne trasy koncertowe odcisnęły swoje piętno na życiu prywatnym muzyka. Na początku 2015 roku O.S.T.R. przeszedł w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi ratujący życie zabieg rekonstrukcji płuca. Przeżycia i przemyślenia związane z tym wydarzeniem stały się treścią wydanej w lutym 2016 roku płyty „Życie po śmierci”, która spotkała się z bezprecedensowym przyjęciem przez krytyków i słuchaczy. Doceniony przez ś.p. Czesława Niemena, współpracował wielokrotnie z Michałem Urbaniakiem i braćmi Waglewskimi (Fiszem i Emade). Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. W ramach prestiżowego cyklu Made In Polska dał dla TVP Kultura niezwykły, wspaniale wyprodukowany koncert. Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hiphopowej. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills.