Prace na torze motocrossowym również nabierają tempa. Strefa expo, rozbudowuje się pod kątem atrakcji, wśród których obok pokazów wojskowych kibice będą mogli polatać prawdziwym helikopterem nad całą trasą rywalizacji. Będą także ścianki wspinaczkowe, paintball, strefa gastronomiczna oraz masa atrakcji dla najmłodszych.
Przeszkody zaprojektowane przez Jednostkę Wojskową Formoza im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, nabierają rzeczywistych rozmiarów. Na uczestników czeka drut kolczasty, pod którym trzeba będzie się przeczołgać, ściana pająka, na której będzie trzeba odznaczyć, nie tyle sprawnością fizyczną, ale również kreatywnością w pokonaniu, zjeżdżalnia wodna, czy most linowy nad rzeką. Uwarunkowanie terenu z pewnością dobrze odda charakter i stworzy klimat zawodów organizowanych wraz z komandosami Formozy. Gdzie Formoza tam woda, błoto i mokradła, których na pewno nie zabraknie na trasie. Dystanse 10 i 5 km będą obejmowały tor motocrossowy, rzekę, oraz lasy. „Przy każdej przeszkodzieznajdzie się Formozowy wolontariusz, który nadzorować będzie poprawność pokonania danej przeszkody. Jeśli przeszkoda okaże się zbyt wymagająca z pewnością będzie można wykupić się pompkami, przysiadami czy innego rodzaju ćwiczeniami” – podkreśla Wojtek Kruczyński, prezes Endu Sport, współorganizator biegu. Hasło jednostki, stowarzyszenia KRS Formoza oraz biegu to „Nigdy nie zostawiamy swoich”. Oznaczać to będzie postawienie na team work i wspólne pokonywanie przeszkód.
Bieg rozpoczyna się o godzinie 9. Jednak już dzień wcześniej i w dniu imprezy od 7 rano, będzie można odbierać pakiety startowe z biura. Zostaną one skompletowane na zasadzie niezbędnika. Niektóre z rzeczy, znajdujące się w środku będzie można użyć jako pomoc w pokonaniu przeszkody, jak np. kawałek sznurka, który pomoże szybciej przedostać się na drugą stronę warty, znajdą się tamrównież gadżety pamiątkowe. Każdy uczestnik startujący w biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę. W biegu zawodnicy będą mogli się sprawdzić nie tylko z komandosami Formozy, ale również żołnierzami innych formacji wojskowych jak np.; Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu.
Na czas biegu Gmina Oborniki zapewni darmowy transport z Poznania. Autokary będą czekały na chętnych przy rondzie Obornickim. Wolontariat i wsparcie imprezy zapewnią kadeci szkoły podoficerskiej oraz harcerze – wszystko w wojskowym klimacie.
Dla tych, którzy chcą się odpowiednio przygotować do rywalizacjiKlub Just a Fit, Reebok Crossfit Poznań prowadzą co tygodniowe treningi przygotowujące na terenie Obornik oraz Poznania. W każdy czwartek można spotkać chłopaków z Formacji SGO nad wybrzeżem w Gdańsku, a w Zielonej Górze można zapisać się na treningi do Crossfit Senshi. Wszystkie te kluby przygotowują swoich podopiecznych do czerwcowego wyzwania Formozy.
Harmonogram imprezy prezentuje się następująco:
08.00 – oficjalne otwarcie zawodów Formoza Challenge
08:15 – krótka odprawa techniczna
08:30 – dynamiczny pokaz sił specjalnych na torze
08:50 – rozgrzewka pierwszej fali (sukcesywnie rozpoczynać się będzie 10 minut przed każdą falą)
09:00 – start pierwszej fali na 10 km (starty co 5 minut)
10:00 – start pierwszej fali na 5 km (starty co 5 minut)
12:00 – start FORMOZA KIDS
15:30 – publikacja oficjalnych wyników zawodów,
16:00 – ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień za udział w zawodach
16:45 – finałowy pokaz dynamiczny wojsk specjalnych,
17:00 – oficjalne zakończenie zawodów.
W godzinach 10.00 – 19.00 będzie się odbywał piknik rodzinny z okazji Dni Obornik oraz liczne atrakcje w ramach Formoza Challenge; pokazy statystyczne sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci, pokazy dynamiczne jednostek specjalnych, ściana wspinaczkowa, przeloty widokowe nad regionem i wiele innych.
Wciąż trwają zapisy na imprezę. Można ich dokonywać poprzez oficjalną stronę Formoza Challenge, www.formozachallenge.pl na trzech różnych dystansach: 5 km, 10 km oraz 1 km dla najmłodszych.
Dodatkowych informacji udzielają:
Biuro prasowe imprezy: e-mail: Survival@endusport.pl, tel: 785 266 279.