Porażka na koniec

2016-04-25 01:19:00 Art za azs.koszalin.pl, fot. instagram/azs.koszalin.pl
Wyjątkowa atmosfera, mobilizacja oraz otoczka. Pojedynek derbowy z drużyną Energi Czarnych będzie i jest dla kibiców obu drużyn najważniejszym meczem w sezonie. Na dodatek 2000 zł w konkursie Zakładów Bukmacherskich Milenium!
Wideo z artykułu: Porażka na koniec

Koszykarze AZS rozegrali bardzo słabą pierwszą połowę. Ambitna pogoń w trzeciej i czwartej kwarcie nie wystarczyła i ostatecznie Energa Czarni pokonali Akademików 89:75.

Początek pojedynku był udany dla zespołu ze Słupska. Najpierw trafił widowiskowo Harper, a po chwili podwyższył na 4:0 prowadzenie Energa Czarnych Seweryn. Dobra passa słupszczan trwała nadal I po trafieniu Jacksona Energa Czarni wygrywali już 6:0. Jak by tego było mało Surmacz podwyższył na 8:0… Niemoc koszalinian przerwał Walton, który zdecydował się na indywidualną akcję podkoszową. Wolton doprowadził także do wyrównania – po 12, a Pechacek rzucając za trzy dał Akademikom pierwsze w meczu prowadzenie 15:12. Końcówka należała jednak do gości, którzy dzięki świetnemu Harperowi (14 pkt w pierwszej kwarcie) powiększyli swoją przewagę do ośmiu „oczek”.

Koszalinianie nie radzili sobie z agresywnie grającym rywalem. Energa Czarni dominowali na tablicach i w grze podkoszowej. Co najważniejsze, Akademicy nie potrafili zagrozić gościom w ofensywie. Akcje biało – niebieskich były zbyt schematyczne, przez co słupszczanie mogli szybko reagować w obronie. Podopieczni trenera Kairysa wygrali drugą kwartę w stosunku 10-32. Koszalinianie szybko przekroczyli limit przewinień i mimo to wciąż często faulowali gości ze Słupska (21 rzutów wolnych w pierwszej połowie).

Przewaga Energi Czarnych wynosiła trzydzieści punktów. Koszalinianie musieli więc zaatakować swojego rywala od samego początku drugiej połowy. Akademicy chcieli jak najszybciej nadgonić słupszczan. W nieco ponad pięć minut, biało – niebiescy odrobili 15 punktów straty. Dobry fragment meczu miał wówczas AJ Walton oraz Cameron Gliddon. Postawa koszykarzy AZS w końcu mogła się podobać. Nie brakowało agresywnej obrony i szybkiego tempa w ofensywie. Ostatecznie dzięki drugiej trójce z rzędu Marcina Nowakowskiego, Akademicy tracili przed czwartą kwartą 11 punktów.

Koszalinianie imponowali. Dzięki agresywnej i ambitnej grze gospodarzy, Energa Czarni nie potrafili narzucić swojego tempa gry, jak w pierwszej połowie. Akademicy byli konsekwentni i krok po kroku zbliżali się do rywala ze Słupska. Swoją skuteczność zatracił Harper, a Blassingame był świetnie pilnowany przez obrońców AZS. Przewaga wypracowana w pierwszych dwóch kwartach wciąż wystarczała Enerdze Czarnym. Niestety, dziesięciopunktowa zaliczka była barierą nie do pokonania. Ostatecznie podopieczni trenera Donaldasa Kairysa pokonali Akademików 89:75.

Rywalizacja w ćwierćfinałach toczy się do trzech wygranych. Pierwsze spotkania już w czwartek 28 kwietnia.

Stelmet BC Zielona Góra (1) – Asseco Gdynia (8)