Ta ogólnoświatowa kampania społeczna została zapoczątkowana w 2011 roku przez Eve Ensler. Elementem wspólnym jest taniec, ponieważ tańcząc kobiety mają „rządzić” swoim ciałem. Tegoroczna edycja poświęcona była molestowaniu seksualnemu kobiet i dziewcząt.
Ofiarami padają najczęściej kobiety: w domu, szkole, pracy, na ulicy, środkach komunikacji publicznej. Z badań przeprowadzonych we wszystkich krajach UE wynika, że różnych form molestowania seksualnego doświadczyło od 45 do 55% kobiet powyżej 15. roku życia - od fizycznych przez werbalne po cybermolestowanie.
Z badań wynika, że:
(Badania Agencji Praw Podstawowych z 2014 roku, str. 95-19)
Mimo że 80% kobiet i 54% mężczyzn uważa, że molestowanie w przestrzeni publicznej jest ważnym problemem, to jednak aż 81% ofiar nigdy nie zgłosiło faktu molestowania policji, a zachowania podpadające pod kategorię molestowania w przestrzeni publicznej są w naszym społeczeństwie aprobowane kulturowo- piszą Joanna Roszak, Greta Gober, Hollaback Polska w publikacji "Molestowanie w przestrzeni publicznej"
Czym jest molestowanie seksualne? To każde nieakceptowane zachowanie, którego celem jest poniżenie lub naruszenie godności drugiej osoby odnoszące się do jej płci lub mające charakter seksualny. Może dochodzić do niego wśród osób każdej orientacji seksualnej. Molestowanie często łączy się z poczuciem władzy wobec drugiej osoby (przełożony wobec pracownika, wychowawca wobec ucznia, rodzic wobec dziecka, starszy nastolatek wobec młodszego). Na molestowanie seksualne mogą składać się nie tylko niepożądany kontakt fizyczny, niechciany dotyk, „obmacywanie”, ale również m.in.:
W Koszalinie pod ratuszem zebrała się grupa ponad 50 osób różnej płci, które we wspólnym tańcu protestowały przeciw przemocy na tle seksualnym. Wydarzenie można uznać za udane, bo nawet przypadkowi przechodnie pomimo braku znajomości przygotowywanej od miesiąca choreografii, włączali się do tańca na swój sposób.