Świeszyno: Umowa na budowę hali sportowej podpisana

W siedzibie Urzędu Gminy Świeszyno wójt Ewa Korczak przy kontrasygnacie skarbnika gminy Bożeny Hok podpisała z Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens z Koszalina umowę na budowę hali sportowej w Świeszynie. Obiekt oddany zostanie do użytku w terminie do 28 października 2022 r. a koszt inwestycji wyniesie 10 280 000,00 zł. Zadanie pn. „Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świeszynie – Stworzenie bazy lokalowej na potrzeby działalności organizacji sportowych i mieszkańców z obszaru rewitalizacji” realizowane będzie przy ogromnym wsparciu środków zewnętrznych. Aż 3 999 999,98 zł stanowi dofinansowanie otrzymane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Kwota 2 150 400,00 zł pochodzić będzie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska. Ponadto 1 296 390,00 zł stanowi wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W najbliższym czasie złożony zostanie również kolejny wniosek o dofinansowanie, aby jeszcze zmniejszyć wkład finansowy Gminy Świeszyno lub nawet zamknąć finansowanie całkowicie środkami pozabudżetowymi. W ramach inwestycji powstanie nowoczesna, pełnowymiarowa hala sportowa wraz z trybunami oraz zapleczem sanitarno-szatniowym, salą konferencyjną, siłownią i salą fitness. Budynek wyposażony zostanie w instalację fotowoltaiczną. Ponadto wykonany zostanie m.in. remont istniejącej szkolnej sali gimnastycznej wraz z wymianą oświetlenia, wybudowany zostanie plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią, przebudowany zostanie wjazd oraz wykonane będą drogi dojazdowe i chodniki. Budowa nowoczesnej i funkcjonalnej hali sportowej w Świeszynie jest inwestycją bardzo potrzebną i długo wyczekiwaną. Z przeznaczeniem nie tylko do użytku szkolnego, ale także na potrzeby akademii i stowarzyszeń sportowych działających na terenie gminy oraz wszystkich miłośników sportu, fitness czy siłowni.
23 Września 2020 godz. 12:07
At za KALK

atom WEBSKA BASKET LIGA – XLIV sezon rozpoczęty

W minioną niedzielę zabrzmiał pierwszy gwizdek rozpoczynający nowy sezon 2020/2021. Sytuacja związana z COVID-19 spowodowała, że rozgrywki muszą się toczyć według zupełnie nowych zasad sanitarno-epidemiologicznych. Jest to duże wyzwanie dla wszystkich ale już po pierwszych spotkaniach wyraźnie widać, że chęć powrotu do rywalizacji wśród drużyn jest bardzo duża. Jako pierwsze w nowym sezonie na parkiet wyszły drużyny Ekstraligi, które w systemie gry w dwóch grupach będą walczyć o I Superpuchar w historii rozgrywek KALK. Rozegrano trzy spotkania, w których zdecydowanie lepsi okazali się faworyci. Najpierw  Skoda Koszalin bezdyskusyjnie rozprawiła się z Chłopakami z Sąsiedztwa. Słupszczanie grali bardzo ambitnie, ale już do przerwy rywal prowadził 31 punktami załatwiając sprawę. Pierwszy punkt w tym sezonie był udziałem Macieja Malatyńskiego(Skoda Koszalin), a po grze jego drużyny widać, że w okresie długiej przerwy w rozgrywkach nie próżnowali. Jako drugie na parkiet wyszły drużyny NMC oraz Powiat Białogardzki i wydawało się, że będzie to najciekawsze wydarzenie kolejki. Jednak już od II kwarty gracze z Białogardu pokazali dominacje wychodząc do przerwy na 21-punktowe prowadzenie. NMC jeszcze próbowało wrócić do gry, ale rywal grający szybko i pomysłowo był poza zasięgiem. W ostatnim pojedynku byliśmy świadkami ligowego klasyku, bowiem na przeciwko siebie stanęły teamy Betomexu i Zespół Pieśni i Tańca. W ostatnich potyczkach była wyrównana walkę, ale tym razem od pierwszych minut Zespół Pieśni i Tańca pokazał wielką klasę „odjeżdżając” rywalowi do przerwy już na 32 punkty. Następny minuty nie zmieniły już znacząco wyniku meczu. Z każdej z dwóch grup awans wywalczą po 2 drużyny, tak więc również pokonani mogą jeszcze śmiało o niego powalczyć.  W najbliższy weekend do walki przystąpią zespoły na wszystkich szczeblach. Będzie ciąg dalszy rywalizacji o Superpuchar oraz pierwsze pojedynki w I i II Dywizji.   SUPERPUCHAR SKODA KOSZALIN – CHŁOPAKI Z SĄSIEDZTWA 89:60  (24:11; 25:7; 14:18; 26:24;) SKODA KOSZALIN: D. Kropisz 40 (6), P. Pilarski 19 (1), A. Żmudziński 17, M. Malatyński 8, P. Bakowicz 3, S. Jędrzejczak 2, P. Jakóbczyk 0,  CHŁOPAKI Z SĄSIEDZTWA: B. Budzyński 25 (5), T. Brzeski 9 (1), B. Maleszka 9, A. Cwojdziński 8 (2), A. Derkacz 5 (1), M. Zduński 4, NMC – POWIAT BIAŁOGARDZKI                           67:93 (14:20; 10:25; 23:21; 20:27) NMC: R. Gibaszek 18 (4), M. Kawszyn 17 (1), G. Hodun 10 (1), D. Zawiślak 8, K. Gibalski 6 (2), M. Jesionczak 4, M. Cieśliński 4, M. Sugier 0, M. Wróblewski 0, J. Imiołek 0, POWIAT BIAŁOGARDZKI: M. Witkowski 27 (4), G. Gajdziel 27 (3), G. Skoczyk 22 (1), G. Michalak 12, P. Pakuszto 3 (1), E. Borowski 2, ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA – BETOMEX                   93:68   (20:5; 29:12; 21:24; 23:27;) ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA: M. Tartas 27 (1), M. Kamieniarz 25, M. Korgiel 12, Ł. Wichniarz 11 (1), A. Kirejczyk 9, D. Kmita 6, Z. Semenowicz 3 (1), C. Tudruj 0, BETOMEX: R. Bogucki 29 (1), M. Rajkowski 16 (4), O. Kucenko 10, T. Dąbrowski 6 (1), M. Hamera 4, J. Czubak 2, M. Hrywna 1, D. Łuć 0,   TERMINARZ SPOTKAŃ   26 WRZEŚNIA 2020 - NIEDZIELA 1 14:45 II B-eLka.pl - ERGOLIFT 2 16:20 I KLUBOKAWIARNIA BLASZAK - IRON WARES 4R 17:55 SP - B I4 DEVELOPMENT - POWIAT BIAŁOGARDZKI 3 19:30 I WIND SERVICE - TARTAK SEKWOJA 27 WRZEŚNIA 2020 - NIEDZIELA 4 9:30 II ZłotaMrówka.pl - BASKET TEPRO 5 11:05 II PS POŻARNA - DRUŻYNA A2 6 12:40 II AR PARTNERS - FASOLKI 7 14:15 I VOLVO Skrzypa GMK - TFC BIAŁOGARD 8 15:50 II AZS FANS WETERANS - PRZYJEMNIACZKI 5R 17:25 SP - A ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA - SKODA KOSZALIN 9 19:10 I ALFA TRANS - TKKF KOSZALIN
23 Września 2020 godz. 6:24
Art za ZKS Koszalin

Zachodniopomorskie zapasami stoi

Województwo Zachodniopomorskie zwyciężyło w łącznej klasyfikacji województw podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach stylu wolnego. W zawodach, w których rywalizowano o tytuł o najlepszego zapaśnika Polski w grupie wiekowej kadet wzięło udział 160 zawodników z 63 klubów sportowych. W klasyfikacji klubowej na 6. miejscu uplasował się Zapaśniczy Klub Sportowy z Koszalina. Koszalinianie wywalczyli dwa złote medale. Zdobyli je: Dominik Jagusz w kategorii 55 kg oraz Dominik Mytkowski w kategorii do 71 kg. Na 9 miejscu rywalizację zakończył Maciej Woźniak 55 kg i na 12 lokacie Dominik Cebula w kategorii do 51 kg. MLUKS Karlino w klasyfikacji klubowej zajął 16 miejsce zdobywając dwa medale, które zawisły na piersi Igora Szuckiego III miejsce w kategorii do 65 kg oraz jego brata Filipa Szuckiego w kategorii do 71 kg II miejsce. 19 miejsce przypadło reprezentantom AKS Białogard, dla którego medal brązowy zdobył w wadze do 60 kg Szymon Ligocki III miejsce. Maciej Jurecki skończył zawody na V miejscu, a Jakub Kwiatkowski na pozycji 12. Technik Świdwin w klasyfikacji klubowej uplasował się na  20 miejscu zdobywając jeden złoty medal w kategorii do 92 kg Kacper Śledź. Jego klubowy kolega Mateusz Karasiński  w wadze do 65 kg ostatecznie zajmuje 12 lokatę. UKS Zapasy Kołobrzeg w klasyfikacji klubowej zostaje sklasyfikowany na 34 pozycji Kostrubiec Sebastian w kategorii 60 kg kończy rywalizację na 16 pozycji, Polguj Aleksander na 20 miejscu w kategorii do 80 kg a Mirecki Patryk na 8 pozycji w wadze do 110 kg.
20 Września 2020 godz. 7:10
Art za superligakobiet.pl

Superliga PGNiG: Eurobudu JKS Jarosław - Młyny Stoisław Koszalin 24:24, 3:5 p.k. (14:15)

Pierwszy mecz domowy w sezonie 2020/2021 PGNiG Superligi Kobiet nie ułożył się po myśli drużyny z Podkarpacia. O wygranej w meczu Eurobudu JKS Jarosław i Młyny Stoisław Koszalin zadecydowały rzuty karne. Kluczowa okazała się końcówka spotkania, gdzie drużyna gospodyń straciła w ciągu kilku minut czteropunktową przewagę. Spotkanie 2. serii PGNiG Superligi Kobiet w Jarosławiu otworzyły gospodynie. Choć w dwóch kolejnych akcjach miały okazję do zwiększenia prowadzenia, nie udało im się wyprowadzić skutecznych kontrataków. Sytuację wykorzystały zawodniczki z Koszalina. Po serii niecelnych rzutów z jednej i drugiej strony, dopiero w 6. minucie tablica wyników pokazywała wynik 2:1 na korzyść przyjezdnych. Minutę później, pierwszy celny rzut na swoim koncie zapisała obrotowa Eurobudu JKS Jarosław – Sylwia Matuszczyk. W 10. minucie meczu Jarosławianki przegrywały 3:4. Chwilę później, po pierwszym rzucie karnym w tym spotkaniu wykonanym przez Valentinę Nestsiaruk, a także po jej świetnym kontrataku, gospodynie uzyskały chwilową przewagę (6:5).  W 15. minucie spotkania Nestsiaruk znów celnie trafiła do bramki, a Małgorzata Ciąćka obroniła rzut zawodniczki z Koszalina. Za drugim razem lepsza okazała się już prawoskrzydłowa zespołu gości – Natalia Volovnyk. W odwecie, dobrze zaprezentowała się Aleksandra Szymborska (9:8). Świetna dyspozycja obrotowej jarosławskiego zespołu Sylwii Matuszczyk była okazją do powiększenia przewagi. Wywalczony przez nią rzut karny wykonywała Valentina Nestsiaruk, ale bramkarce zespołu z Koszalina Aleksandrze Krebs udało się go wybronić. Dzięki dobrej grze obrotowej Młynów Stoisław Koszalin Hannie Rycharskiej, zespół gości wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. W 23. minucie meczu szkoleniowiec jarosławskiej drużyny Reidar Moistad poprosił o czas. Po nim, piłkę przechwyciły Koszalinianki, a konkretnie zawodniczka z numerem 7 na koszulce – Anna Mączka (9:12). Złą passę zespołu Czarno-niebieskich przerwały dwa rzuty karne, których autorką była Martyna Żukowska. Nie byłoby to możliwe bez świetnych interwencji w obronie Sylwii Matuszczyk. Dobrą dyspozycję znów potwierdziła Karolina Szczurek. Bramkarce zespołu z Jarosławia udało się wyłapać mocny rzut przeciwniczek. W końcówce pierwszej połowy, po faulu Katarzyny Kozimur, boisko opuściła na chwilę Hanna Rycharska. Gra punkt za punkt zakończyła pierwsze trzydzieści minut meczu, a zespół z Koszalina był o jedną bramkę lepszy. Zadecydowała końcówka  Drugą połowę spotkania od celnego rzutu rozpoczęła Martyna Żukowska (15:15). Drużyny szły „łeb w łeb”. Po kilku niewykorzystanych okazjach bramkę numer 17 dla zespołu z Jarosławia zdobyła Olesia Parandii. W 36. minucie meczu szkoleniowiec Młynów Stoisław Koszalin Adrian Struzik poprosił o czas. Gorszy moment drużyny Eurobudu JKS wykorzystały przeciwniczki i doprowadziły do remisu (17:17). Na objęcie prowadzenia nie pozwoliła Karolina Szczurek. Popisała się dwiema obronami. Tuż po nich skuteczne akcje wyprowadziły w polu jej koleżanki z drużyny – Julia Pietras i Martyna Żukowska, a zespół z Jarosławia prowadził jedną bramką (19:18). Twarda gra w obronie nie pozwalała przyjezdnym na zmniejszenie dystansu punktowego i zdobycie przewagi. Karolina Szczurek wybroniła kolejny rzut, a kilka sekund później piłka wylądowała w bramce gości po szybkiej kontrze z udziałem Katarzyny Kozimur. Przy wyniku 21:18 trener Adrian Struzik poprosił o kolejny czas. Po krótkiej przerwie, Karolina Szczurek aż trzy razy z rzędu nie pozwoliła na zdobycie punktów drużynie z Koszalina. Dwie interwencje w obronie Katarzyny Kozimur, a następnie rzuty karne zakończone dwoma celnymi trafieniami Martyny Żukowskiej, dały gospodyniom czteropunktową przewagę. Po czasie, o który w 55. minucie poprosił Reidar Moistad, Czarno-niebieskie straciły w ciągu czterech minut całą zaliczkę punktową. O zwycięstwie miały więc zadecydować rzuty karne. Ostatecznie, lepsze w tej decydującej partii okazały się zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin.  Eurobud Grupa JKS Jarosław kolejne spotkanie rozegra na wyjeździe, 27 września (niedziela) o 16.00. Przeciwnikiem będzie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.  Eurobud Grupa JKS Jarosław – Młyny Stoisław Koszalin 24:24, 3:5 p.k. (14:15)  Eurobud Grupa JKS Jarosław: Matuszczyk 3, Nestsiaruk 5, Pietras 1, Żukowska 9, Szymborska 3, Kozimur 2, Parandii 1, Guziewicz, Donets, Strózik, Ciąćka (B), Szczurek (B).  I Trener: Reidar Moistad  II Trener: Monika Cholewa  Młyny Stoisław Koszalin: Urbaniak 3, Mączka 7, Volovnyk 4, Rycharska 2, Smolinh 4, Andriichuk 2, Somionka 2, Zimny, Grobelska, Kowalik, Nowicka, Boryslawska, Krebs (B), Filończuk (B).  I Trener: Adrian Struzik  II Trener: Waldemar Szafulski
20 Września 2020 godz. 7:04
Art za Gwardia Koszalin

III liga: Gwardia Koszalin - KP Starogard Gdański 0:2

W meczu rozgrywanym na swoim boisku, trzecioligowa drużyna Gwardii Koszalin uległa KP Starogard Gdański 0:2(0:2). Goście objęli prowadzenie po trzynastu minutach gry. Obrońcy przyjezdnych wybili futbolówkę z własnej połowy, dopadł do niej Kacper Łazaj, który zaskakującym strzałem otworzył rezultat spotkania. W kolejnych minutach zespół z Koszalina szukał swoich szans do wyrównania. W 30. minucie po wymianie kilku podań, z prawej strony precyzyjnie dograł Mateusz Bachleda, a Marcel Ziemann z pięciu metrów uderzył wprost w bramkarza. Tuż przed przerwą goście oddali drugi w tym meczu strzał na bramkę naszej drużyny i strzelili drugiego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę do siatki posłał Bartosz Kuźniarski.   Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gwardzistów. Groźnie głową strzelał Krystian Krauze, a kilka minut później, po podaniu Adama Grossa, zza pola karnego mocno uderzył Daniel Chyła. Po interwencji Patryka Kotłowskiego, futbolówka odbiła się od słupka. Gospodarze wykonywali w tym fragmencie meczu wiele stałych fragmentów gry, lecz między słupkami pewnie spisywał się Patryk Kotłowski, bądź defensorzy gości zażegnywali niebezpieczeństwo pod własną bramką.Swoją okazję miał również Aleks Silski, lecz po podaniu Gabriela Szygendy, strzał z bliskiej odległości padł łupem golkipera przyjezdnych. Po drugiej stronie boiska goście szukali swoich szans w szybkich kontrach. Po jednej z nich, napastnik przyjezdnych znalazł się tuż przed Adrianem Hartlebem, ale gwardyjski bramkarz popisał się udaną interwencją. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie.   Skład Gwardii: Hartleb - Mateusz Bachleda, Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Ziemann (66. Sulima), Chyła, Silski, Szygenda, Szukiełowicz (50. Rybacki), Krauze (55. Gross).
14 Września 2020 godz. 5:45
Art za KTKKF

18. Bieg Wenedów: Marcin Czerniewski przed Mariuszem Borychowskim i Tomaszem Perlikiem

Koszaliński TKKF zorganizował XVIII Bieg Wenedów, który z powodu pandemii wirusa został przeniesiony z maja tego roku. Start i meta zawodów umiejscowione były na ul. Piastowskiej. Bieg główny poprzedziły zawody dziecięce, w których ścigały się dzieci i młodzież na dystansach od 200 do 800 m. Każdy z uczestników dostał medal, a najlepsze szóstki wśród chłopców i dziewcząt zostały dodatkowo uhonorowane upominkami. O godzinie 16:00 nastąpił start do biegu głównego na dystansie 10 km. Do walki stanęło blisko 200 biegaczy. Do pokonania mieli 7 pętli. Trasa okazała się bardzo wymagająca, podbieg na ulicy Młyńskiej, słońce i przeciwny wiatr dał się we znaki biegaczom. Zawody wygrał Marcin Czerniewski ze Słupska, przed Mariuszem Borychowskim z Kobylnicy i Tomaszem Perlikiem z Miastka. Wśród kobiet najszybsza była Olga Zatoń ze Świdwina, przed Małgorzatą Krynicką Grzyb z Trzebiatowa i Kingą Trzebiatowską z Łupawy. Bardzo licznie na starcie stanęli zawodnicy TKKF Koszalin, którzy byli widoczni na trasie i z powodzeniem zajmowali czołowe miejsca w kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsca zajęli: Małgorzata Krzewińska w K-60, Alicja Dąbrowska w K-50, Łukasz Hubert w M-30, Ryszard Zaborski w M-40 i Eugeniusz Grzesik w M-50. Ponadto drugie miejsce w K-60 zajęła Lucyna Bogacka a trzecie Tomek Bogacki w M-60. W rywalizacji drużynowej drużyna TKKF koszalin była nie do pokonania i zajęła pierwsze miejsce. Nagrody zwycięzcom wręczał wiceprezes TKKF Koszalin Jerzy Krauze, nasz multimedalista w kategorii masters. Serdecznie wszystkim gratulujemy. Szczególne wyrazy podziękowania należą się naszym członkom TKKF Koszalin, których pomóc w organizacji imprezy była nieoceniona.
11 Września 2020 godz. 5:18
Art za KALK

atom Webska Basket Liga: 39 drużyn w XLIV edycji rozgrywek

Do XLIV Edycji rozgrywek atom Webskiej Basket Ligi zgłosiło się ostatecznie 39 drużyn, to o 2 zespoły więcej niż w poprzednim sezonie. W rywalizacji nie weźmie udziału drużyna Kabat Słupsk, która nie zgłosiła się, natomiast są nowe 3 zespoły - Drużyna A2, Przyjemniaczki i Skrzypniak Transfer. Liga zagra w podziale na trzy szczeble - Ekstraliga (7 zespołów), I Dywizja (16 zespołów) oraz II Dywizja (16 zespołów). Nie zabraknie oczywiście jedynej drużyny żeńskiej ATOMówek, co jak zawsze doda kolorytu rozgrywkom. Do rozegrania będzie aż 344 spotkań. W sezonie 2020/2021 nie będzie rozgrywany Puchar Ligi im. Michała "Chasia" Zańczuka, natomiast po raz pierwszy w historii 7 zespołów Ekstraligi będzie walczyć o SUPERPUCHAR LIGI. Tak przedstawia się podział zespołów w sezonie 2020/2021: EKSTRALIGA   1. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA   2. POWIAT BIAŁOGARDZKI   3. SKODA TEAM KOSZALIN - (GRUPA CICHY KOSZALIN)   4. NMC   5. i4 DEVELOPMENT/ŚWIĘTOŃ   6. CHŁOPAKI Z SĄSIEDZTWA   7. BETOMEX   I DYWIZJA   1. PIZZERIA VENECJA   2. KLUBOKAWIARNIA BLASZAK   3. TEAM KOSZ   4. PANTERY   5. DOMAR TATÓW   6. VOLVO Skrzypa GMK - (LIDER KOSZALIN GMK)   7. ALFA TRANS   8. WIND SERVICE   9. TARTAK SEKWOJA   10. RADMOR TAXI   11. TFC BIAŁOGARD   12. KB I PRZYJACIELE   13. DRUŻYNA A   14. GRUBIK TEAM   15. IRON WARES   16. EKP SQUAD - (BENIAMINEK)   II DYWIZJA   1. B-eLka.pl   2. PS POŻARNA   3. AZS FANS WETERANS   4. ZŁOTAMRÓWKA.PL - (100sio.pl)   5. LKS BONIN   6. CYGLERSTYL KMP   7. air-transfer.pl   8. AR PARTNERS   9. FASOLKI   10. ATOMówki   11. OUTSIDERS   12. SANATORIUM SPURS   13. BASKET TEPRO   14. PRZYJEMNIACZKI - (BENIAMINEK)   15. DRUŻYNA A2 - (BENIAMINEK)   16. SKRZYPNIAK TRANSFER   Organizator rozgrywek dziękuję wszystkim, którzy zgłosili swój akces do rywalizacji w sezonie 2020/2021, iż pomimo trudnej rzeczywistości związanej z COVID-19 po raz kolejny społeczność koszykarzy amatorów w naszym regionie pokazuje swoją niepowtarzalność i wielkość.