Akademiczki lepsze od Zagłębia

Autor Artur Rutkowski 13 Lutego 2013 godz. 18:19
24:25! KONIEC MECZU! Koszalinianki, po raz drugi wygrywają w meczu z Zagłębiem Lubin, w obecnym sezonie. Bardzo miła niespodzianka, w ten środowy wieczór
Początek spotkania z pewnością należał do gospodyń, które szybko objęły dwubramkowe prowadzenie, prowadząc, po 3 minutach 3-1, ale następnie inicjatywę przejęły koszalinianki.

Już w 6 minucie na tablicy wyników widniał wynik 3-6, dla drużyny AZS-u Politechnika. Minuty upływały, a ambitnie grające zawodniczki z pomorza-zachodniego, w dalszym ciągu utrzymywały kilkubramkowe prowadzenie, które po kwadransie gry wynosiło cztery bramki 5:9.

Minuty upływały, a nasz zespół dalej prowadził, po 18 minutach prowadzenie wynosiło pięć trafień 5:10.

Gospodynie, wzięły się za grę odrobiły dwie bramki po 21 minutach było 8:11.

W końcówce pierwszej połowy koszalinianki pozwoliły się rywalkom zbliżyć na jedną bramkę, ale do przerwy, to zespół z Koszalina prowadził 14:15.

Warto zaznaczyć, ze w drużynie AZS-u brakuje Tatiany Bileni oraz Joanny Dworaczyk, które pauzują ze względu na kontuzję. Mało minut rozegrała, również Soloma Shywerska, która zderzyła się z zawodniczką Zagłębia. Tym bardziej należą się brawa koszaliniankom

Początek drugiej połowy, niestety w pięciu pierwszym minutach po zmianie stron straciliśmy prowadzenie 17:16.

Gospodynie w drugiej połowie grały, niestety lepiej. Po 44 minutach prowadziły 20:18. Akademiczki walczyły ambitnie i na 7 minut przed końcem remisowały 22:22, także po kolejnych dwóch minutach był remis, ale 23:23.

Podopieczne Kamelina, odzyskały prowadzenie w 57 minucie 23:24.br>
Koszalinianki jeszcze powiększyły przewagę do 23:25, na minutę przed końce. Ostatecznie AZS Politechnika pokonała Zagłębie Lubin 24:25.

Koszalinianki, po raz drugi wygrywają w meczu z Zagłębiem Lubin, w obecnym sezonie. Bardzo miła niespodzianka, w ten środowy wieczór.

W niedzielę 17 lutego o godzinie 17:00, kolejne bardzo wymagające spotkanie. Do Koszalina przejeżdżają liderki Superligi kobiet - zawodniczki SPR Lublin.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Politechnika Koszalińska 24:25 (14:15)