Pewne zwycięstwo gwardzistów.

Autor ArtRut 14 Lutego 2013 godz. 5:10
Gwardia Koszalin, która w sobotę 9 lutego powróciła z tygodniowego obozu ze Słubic, w środę rozegrała kolejny mecz sparingowy, tym razem z Leśnikiem Rossą Manowo. Czwartoligowiec nie stawił zbyt dużego oporu koszalinianom, którzy wygrali pewnie 3:0, strzelając wszystkie bramki w pierwszej części spotkania.
W 20 minucie bramkę na 1:0 zdobył Tsubasa Nishi, po kilku ciekawych podaniach, zawodnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie pomylił się pakując piłkę do siatki. Kolejne trafienie padło łupem - Jacka Magdzińskiego, powracający do zespołu popularny "Madzia" zdobył bramkę głową, warto dodać, że było to jego pierwsze trafienie, po powrocie z Anglii.

Wynik meczu chwilę przed zmianą stron ustalił pochodzący z Ukrainy - Andrej Triastiak, który pewnym strzałem z 16 metrów umieścił futbolówce w bramce Leśnika.

W drugiej połowie nie oglądaliśmy już bramek, a w obu zespołach pojawiła się duża część testowanych zawodników.

Kolejny mecz Gwardia Koszalin rozegra w niedzielę 17 lutego w Kołobrzegu, z Sokołem Kleczew. Najbliższy rywal zajmuje czwartą pozycję w III lidze kujawsko-pomorskiej. W środę 13 lutego Sokół pokonał 3:0 kołobrzeską Kotwicę.