Trzecie miejsce Turowa

Autor Łukasz Bąk 22 Września 2012 godz. 13:54
W meczu o trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Prezydenta Koszalina Energa Czarni Słupsk polegli z PGE Turowem Zgorzelec 60:66.
Czarne dni dla Czarnych ze Słupska. Podopieczni trenera Mariusa Linartasa przegrali oba mecze, wczoraj z Treflem Sopot, dziś z Turowem Zgorzelec, zajmując w turnieju ostatnią czwartą lokatę.

Mecz w pierwszych minutach był bardzo wyrównany, ale skuteczniejsi byli gracze ze Słupska. Mimo przewagi uzyskanej na początku spotkania to Turów prowadzi po pierwszej kwarcie 17:16. W drużynie Czarnych wyróżniali się Tomaszek oraz Nicholson.

W drugiej kwarcie istniała już praktycznie jedna drużyna. Zespół ze Zgorzelca rozpędzili Michał Chyliński oraz David Jackson. Efektem tego był wynik na tablicy, który przed długą przerwą wyglądał następująco 42:24 dla Turowa.

Po zmianie stron podopieczni Linartasa starali się odrabiać straty, ale głównie dzięki słabszej gry graczy ze Zgorzelca. Przed ostatnią kwartą słupszczanie przegrywali 50:38.

Ostatnia kwarta wyglądała podobnie do poprzedniej. W drużynie Słupska wyróżniali się Tomaszek, Dutkiewicz oraz Abernethy. Ostatecznie Turów wygrywa w spotkaniu o trzecie miejsce 66:60.

Najskuteczniejszym zawodnikiem ze Słupska był Robert Tomaszek, który zdobył 19 pkt. (7 asyst) oraz Mateusz Kostrzewski z 18 pkt. na koncie. Najwięcej asyst miał Yemi Gardi-Nicholson (13). Ze Zgorzelca wyróżniali się Damian Kulig z 13 pkt. (6 asyst) oraz Ivan Opacak 14pkt.br