Już w czwartek,16 lipca o godzinie 17:00 na deskach Sceny Kulturalnej w Mielnie przy ul. Kościuszki 6-8 (wjazd od Wojska Polskiego 4) wystąpi Teatr Gargulec w spektaklu dla dzieci "Zakochany Troll".
Aby odwrócić czar zazdrosnej Wiedźmy, Elf zamieniony w Trolla, za radą mądrego Drzewa przenosi się do innych bajek, gdzie spełnia dobre uczynki: ratuje Czerwonego Kapturka przed wilkiem, budzi Śpiącą Królewnę. Wiele śmiechu ale i mądre przesłanie traktujące o wyższości duszy nad pięknem zewnętrznym. Piękne kostiumy i dekoracje, wielorakość postaci- dwa Elfy, Wiedźma, Troll, Drzewo, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna i niesamowity Krasnolud (z tego kostiumu jesteśmy dumni najbardziej).
Natomiast we wtorek, 21 lipca Mielno odwiedzi Błękitek mówiący wieloryb!
Spektakl „Błękitek mówiący wieloryb” jest absolutną nowością technologiczną. Łączy teatr, kino i udział publiczności w rozwoju akcji przedstawienia. Show oparty jest na technologii interaktywnej animacji komputerowej, pozwalającej widzowi „na żywo” rozmawiać z postacią na ekranie. Robi to niesamowite wrażenie na uczestnikach widowiska.
Spektakl skierowany jest do młodego widza w przedziale wiekowym 3-12 lat, ale animuje całą publiczność łącznie z dorosłymi. Przedstawienie jest pełne humoru i nagłych zwrotów akcji, zawiera elementy edukacyjne, traktuje o ekologii, ale najważniejsza jest możliwość porozmawiania na żywo z wielorybem. Czegoś takiego jeszcze nie było!
Spektakl, to nie tylko show rozrywkowy. Przekazuje treści edukacyjne dotyczące ekologii i dbałości o środowisko. Co ważne, robi to w sposób nienachalny, bez wykładu i suchego dydaktyzmu. Dzieci utożsamiają się z głównym bohaterem, chcą być jego przyjaciółmi. Stawiamy je w roli czynnych obrońców pięknego, czystego, niezaśmieconego świata, który reprezentuje Błękitek. To przyjaźń z naszym bohaterem i cała ta przygoda czynią dzieci wrażliwymi na problem ochrony środowiska.
Spektakl oparty jest na interakcji z publicznością. Wszystko, co widzimy na ekranie, animowane jest na żywo. Dialog z publicznością jest w dużej mierze improwizowany. Postaci z ekranu na żywo współgrają z aktorami na scenie. Publiczność nie jest tylko biernym widzem, ale czynnie uczestniczy w rozwoju akcji. Od samego początku naszego show uczymy dzieci odwagi w głośnym reagowaniu, klaskaniu, wypowiadaniu się - żywiołowym uczestniczeniu w spektaklu. Robimy to stopniowo – zaczynamy spokojnie, ale z czasem cała widownia po prostu szaleje, stwarzając naprawdę niespotykaną atmosferę.