Pierwsza przegrana Bałtyku

Autor Łukasz Bąk / fot. Katarzyna Filipowicz 11 Listopada 2012 godz. 13:10
Bałtyk Koszalin przegrał pierwszy mecz w tym sezonie z Arkonią na obcym terenie. Szczecinianie okazali się lepsi i wygrali z biało-niebieskimi 3:2.
W sobotę 10 listopada o godzinie 13.30 na boisku przy ulicy Arkońskiej „Bałtyk” Koszalin rozegrał swoje 14 spotkanie w IV lidze. Była to pierwsza porażka koszalinian od początku rozgrywek jesiennych. „Arkonia” Szczecin wygrała u siebie 3:2 (2:2). Mecz dla koszalinian nie rozpoczął się szczęśliwie bowiem w pierwszej minusie spotkania w siatce umieścił piłkę Marek Hajdukiewicz. Gra przeniosła się na środkową cześć boiska i oba zespoły walczyły o możliwość stworzenia sobie sytuacji do strzału. Dobre interwencje bramkarza gości Macieja Dulewicza uchroniły jego zespół od utraty następnych goli. Po straconej na początku bramce gra Niebieskich ożywiła się i efektem była strzelona w 25 minucie bramka przez napastnika „Bałtyku” Grzegorza Wawreńczuka.

Radość zawodników „Bałtyku” nie trwała dłużej niż jedną minutę ponieważ bramkę na 2:1 strzela Sebastian Prokopowicz. Gra znowu przenosi się na środek murawy gdzie oba zespoły starały się przejąć piłkę. 7 minut później po zmieszaniu w polu karnym drugi raz w siatce dla „Bałtyku” piłkę umieszcza Kordian Rudziński sprawiając, że rywalizacja rozpoczyna się od nowa. Do przerwy na tablicy widnieje wynik 2:2.

Na drugą połowę z szatni obie drużyny wyszły jeszcze bardziej zmotywowane do walki o zwycięstwo. „Bałtyk” zaczął lekko dominować na boisku i coraz bardziej napierać na rywala. Dobrymi akcjami mogli popisać się Adrian Rząsa, Mateusz Trzebiatowski czy Tomasz Sęk, którzy starali się wypracować sytuację do strzału w światło bramki. Dopiero dogodna sytuacja nadarzyła się przy podyktowanej przez sędziego „jedenastce” po sfaulowaniu Grzegorza Wawreńczuka. Kapitan drużyny gości Seweryn Fijołek niestety nie wykorzystuje tego i gra przenosi się na środek boiska. „ Arkonia” zdobywa zwycięstwo dzięki strzelonej bramce w 88 minucie przez Marcina Pautera. Do końca spotkania koszalinianie starają się wyrównać jednak nie udaję się i przegrywają pierwszy swój mecz od rozpoczęcia rundy jesiennej w IV lidze.