W spotkaniu z dziećmi i rodzicami pt „ Muu, bee, kukuryku, czyli karnawał zwierząt” udział weźmie dwójka pianistów-solistów, orkiestra symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej z dyrygentem oraz konferansjer. Cały Karnawał zwierząt wpierw zostanie podzielony na mniejsze, tematyczne części i elementy dzieła muzycznego, które z kolei zostaną komentarzem konferansjera powiązane z konkretnymi odniesieniami do zwierząt. W trakcie na ekranie za orkiestrą będą prezentowane zabawne rysunki zwierząt. Dzieci zostaną poproszone o naśladowanie odgłosów zwierząt, do których odwołuje się muzyka również przy pomocy drobnych instrumentów perkusyjnych (trąbki, gwizdki, „wabiki” itp.). Po części opisowo-analitycznej zostaną wykonane jeszcze raz większe fragmenty dzieła. Podczas ich wykonywania dzieci zostaną zachęcone do narysowania swoich skojarzeń ze słuchaną muzyką.
Orkiestrę poprowadzi Mateusz Molęda. Na fortepianach zagrają Aleksandra Bałdys i Katarzyna Gołofit. W roli konferansjera zaprezentuje się Wojciech Bałdys.
Mateusz Molęda należy bez wątpienia do najbardziej interesujących, godnych uwagi młodych indywidualności dyrygenckich ostatnich lat. Od czasu swojego debiutu w wieku 19 lat, zadziwia publiczność i prasę dojrzałą interpretacją dzieł muzycznych. Intensywna analiza utworów umożliwia mu porywające i głębokie interpretacje utworów z różnych epok. W 2013 roku został powołany na stanowisko pierwszego gościnnego dyrygenta w Orquesta Ciudad de los Reyes w Limie, gdzie oprócz symfonicznych projektów dodatkowo będzie kierował jedną produkcją operową w sezonie w Teatro Municipal de Lima. Urodzony w Dreźnie, studiował fortepian w Wyższej Szkole Muzycznej, Teatralnej i Mediów w Hannoverze w klasie profesora Arie Vardiego, jednego z najbardzej cenionych pedagogów muzyki ostatnich lat, jak również dyrygenta Israel Philharmonic Orchestra. Już od najmłodszych lat, jako syn śpiewaków operowych zetknął się z teatrem muzycznym. Wówczas też zrodziło się jego zainteresowanie dyrygowaniem. W repertuarze swoim posiada utwory symfoniczne i operowe różnych epok i stylów muzycznych, jednak specjalizuje się w muzyce Ryszarda Wagnera, Ryszarda Straussa i Igora Strawińskiego. W ostatnich latach koncertował w ponad 25 krajach na świecie, między innymi w Francji, Włoszech, Hiszpanii, Korei Południowej, Afryce Południowej, Japonii, Rosji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Stanach Zjednoczonych.
Aleksandra Bałdys urodziła się w Koszalinie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie w klasie mgr Jolanty Reszelskiej. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Andrzeja Tatarskiego, jednocześnie będąc studentką Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Brała udział w licznych kursach i seminariach zdobywając doświadczenie pod okiem wybitnych pedagogów fortepianu, m.in. A. Artykiewicz, O. Rusina, M. Wojtacha, W. Wojtal, czy A. Pikul. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych konkursach min. w Koszalinie, Szczecinie, Gdyni, Żaganiu i Łomiankach. W latach 2004-2011 w duecie z Katarzyną Gołofit zdobywały pierwsze miejsca na: Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu, III Konkursie Utworów Fortepianowych na 4 ręce w Katowicach , Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Izabelinie, VI Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych, „Dialogi fortepianowe dla młodzieży” w Gdyni.
Katarzyna Gołofit urodziła się w 1992 r. w Koszalinie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Ukończyła ZPSM im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie mgr Jolanty Reszelskiej. Obecnie jest studentką IV roku Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej - Zydroń oraz prof. Piotra Kępińskiego. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Do jej osiągnięć należą m.in. I nagroda i nagroda specjalna na III Polsko-Niemieckim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej, II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin +" w Budapeszcie, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina w Paryżu, I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach uczniów szkół średnich organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Otrzymała także wiele nagród i stypendiów artystycznych, m.in. nagrody Prezydenta Miasta Koszalina, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Waldemara Wojtala, Monikę Sikorską-Wojtachę, Andrzeja Tatarskiego, Andrzeja Jasińskiego, Dinę Yoffe, Vierę Nossinę, Aquillesa delle Vigne, Franka Vibaut. W sierpniu tego roku zadebiutowała na festiwalu „Chopin i jego Europa” w Warszawie.
Początek spotkania – koncertu o godzinie 12:00. Bilety w cenie 10 zł.