Na początek z Ruchem

Autor Artur Rutkowski 20 Stycznia 2014 godz. 11:13
W środę 22 stycznia ENERGA AZS Koszalin rozpoczyna przygodę z PGNiG Puchar Polski. Pierwszym rywalem akademiczek będzie chorzowski Ruch w barwach, którego gra wychowanka koszalińskiego klubu Zuzanna Ważna.

Poprzednia edycja Pucharu Polski była szczęśliwsza dla Ruchu, który dotarł, aż do Final Four, w którym zadowolić się musiał czwartą lokatą. Akademiczki, zaś szybko pożegnały się z tymi rozgrywkami przegrywając już w 1/8 finału dwumecz z MKS Lublin.

Obie drużyny w ligowej tabeli PGNiG Superligi kobiet dzieli przepaść, akademiczki ambitnie walczą o czwartą lokatę przed fazą play-off, zaś głównym celem chorzowianek jest utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W trwającym obecnie sezonie Energa AZS zmierzyła się już z Ruchem, wówczas w Koszalinie lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 28:25. Najwięcej bramek dla koszalinianek zdobyła Monika Odrowska 7, a dla Ruchu Marlena Lesik 8.

Ostatnia kolejka Superligi dla Ruchu nie okazała się szczęśliwa, chociaż pierwsza połowa była obiecująca w ich wykonaniu. Rywalem chorzowianek było bardzo groźne Zagłębie Lubin, dobra postawa w bramce Moniki Wąż dawała nadzieję na dobry wynik. Do przerwy był remis 11:11, ale druga połowa należała już do Zagłębia, które ostatecznie wygrało 29:17. Najskuteczniejszą w Ruchu ponownie była Lesik zdobywczyni siedmiu bramek, dodajmy, że trzy bramki dołożyła Zuzanna Ważna.

Akademiczki w miniony weekend odniosły kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem pokonały ostatni w lidze SPR Olkusz 32:22. Bardzo dobre zawody rozgrywało trio: Aleksandra Kobyłecka, Sylwia Matuszczyk i Sylwia Lisewska, które łącznie zdobyły 21 bramek. Należy pamiętać również o dobrej postawie Izabeli Czarnej.

Warto dodać, że dla obu drużyn priorytetem wydaje się liga, a w niej zmierzą się ze sobą już w najbliższy weekend w Chorzowie. Nie mniej jednak zapraszamy do przyjścia w środę 22 stycznia o godzinie 17:00 do Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Śniadeckich na pojedynek Energii AZS z Ruchem Chorzów.