Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
kultura

Wymazani – Gra Miejska

Autor Paweł Kaczor / info. i grafika: Klub Krytyki Politycznej w Koszalinie 12 Listopada 2013 godz. 12:53
Dzisiaj odbędzie się kolejny etap inicjatywy pn. „Wymazani”. Jest to cykl wydarzeń, które skupiają się wokół historii lokalnej społeczności żydowskiej. Osoby, które chcą wziąć udział w „grze miejskiej”, powinny stawić się o godz. 10 przy amfiteatrze.

„Wymazani” to projekt, który ma na celu przypomnienie mieszkańcom Koszalina o przedwojennej mniejszości żydowskiej (jej kulturze, obecności i tradycjach), która odcisnęła swój ślad w historii naszego miasta. W jego ramach przygotowano „Grę Miejską”.

 

- Chcemy zaprosić mieszkańców Koszalina, aby wspólnie ze znajomymi lub rodziną w sposób aktywny, na nowo odkryli historię najbliższego otoczenia. Chcemy pokazać, że pamiętamy o poprzednich pokoleniach ubogacających obszar, na którym my obecnie żyjemy. Proponujemy formę Gry Miejskiej, by wszyscy zainteresowani mogli poznać poprzez zabawę zwyczaje żydowskie, historię rodzin, które na stałe zapisały się w dziejach nadmorskiej miejscowości oraz ważne dla tej społeczności miejsca. – czytamy na oficjalnym profilu wydarzenia.

 

Uczestnicy gry dobiorą się w drużyny od 2 do 6 osób. Następnie każdy zespół otrzyma plan miasta z 1933r. z kilkoma zaznaczonymi punktami. Zadaniem drużyn będzie dotrzeć do wszystkich punktów w jak najkrótszym czasie. Na każdym z etapów zespół będzie musiał rozwiązać zagadkę lub zadanie, które będzie związane z historią koszalińskich Żydów. Drużyna po udzieleniu poprawnej odpowiedzi otrzyma fragment pewnego zdjęcia. Wygra ten zespół, który jako pierwszy zdobędzie wszystkie elementy fotografii.

 

Zgłosić do zabawy można się e-mailowo: krytykapolitycznakoszalin@gmail.com lub w dniu Gry Miejskiej. Nagrody ufundowało Archiwum Państwowe w Koszalinie. Kilkanaście książek na temat historii naszego miasta przekazał także dziennikarz Piotr Polechoński.

 

Organizator: Klub Krytyki Politycznej w Koszalinie.

Współorganizator: Archiwum Państwowe w Koszalinie.