Koszalin, Poland
wydarzenia

„Uwolnij prawdę”

Autor Paweł Kaczor / info. Amnesty International Koszalin / fot. amnesty.org.uk 7 Czerwca 2013 godz. 18:59
W sobotę, 8 czerwca w kilku miastach na terenie naszego kraju, w tym w Koszalinie, pojawi się tajemnicza postać – więzień z Guantanamo. Będzie ją można spotkać m.in. w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji linii 14 i 16.

Akcja Amnesty International Koszalin organizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Uwolnij Prawdę”. Dotyczy ona udziału Polski w organizowaniu tzw. tajnych więzień Centralnej Agenci Wywiadowczej (ang. Central Intelligence Agency - CIA).

 

Jej celem jest ujawnianie wyników śledztwa, które zostało wszczęte w 2008r., a także zwrócenie uwagi na łamanie praw człowieka przez długotrwałe przetrzymywanie więźniów w izolacji bez postawienia im konkretnych zarzutów oraz stosowanie wobec nich tortur.