Pogrom w "Dubois"

Autor Przemysław Rak / fot. Artur Rutkowski 1 Marca 2013 godz. 20:41
W piątek 1 marca został rozegrany ostatni mecz sezonu koszalińskiego Żaka. Rywalem koszalińskiej drużyny był zespół Wilków Morskich Szczecin. Miejscowi wygrali bardzo wysoko 100:36.

Sam początek spotkania był obiecujący, ponieważ koszalinianie rozpoczęli wspaniałą serią czterech celnych rzutów za trzy punkty. Dopiero po rewelacyjnym alley-up miejscowych zawodników i stanie 14:0, goście zdobyli swoje pierwsze punkty.

Cała pierwsza kwarta była pod dyktando zawodników Żaka i zakończyła się rezultatem 28:8. Goście nie mieli jakichkolwiek argumentów na powstrzymanie podopiecznych Józefa Janiela. Druga i trzecia kwarta nie zmieniła obrazu gry obu zespołów. Żak grał spokojną i skuteczną koszykówkę co przyniosło efekt w końcowym wyniku.

Po upływie regulaminowego czasu gry, ujrzeliśmy na tablicy wyników klasyczne 100 punktów po stronie gospodarzy. Goście musieli zadowolić się jedynie 36 punktami.

Żak 97 Koszalin - Młode Wilki Szczecin 100:36 (28:8, 20:7, 28:11, 24:10)
Najskuteczniejsza piątka z Żak 97: Radek Wudarski 24 (3x3), Szymon Kiwilsza 24, Michał Frydrysiak 11, Michał Janiel 9 (3x3), Mateusz Uchman 8