SPR nadal niepokonany

Autor Artur Rutkowski 5 Grudnia 2012 godz. 20:07
W środę zaległości odrabiały podopieczne Waldemara Szafulskiego, które w Lublinie rywalizowały z niepokonanym SPR Lublin. Akademiczki, tylko momentami nawiązały walkę ze zdecydowanym faworytem. Niestety przegrały różnicą dziewięciu bramek 37:28.

Mecz rozpoczął się 45 minutowym opóźnieniem, co było spowodowane spóźnieniem się drużyny AZS-u Politechnika, która do Lublina wyruszyła najpierw samolotem do Warszawy, a następnie busem, ale niestety koszaliński zespół utknął w korku, przez co w lublińskiej hali pojawił się parę minut po godzinie 18:00.

Podopieczne Waldemara Szafulskiego, mimo wyczerpującej podróży na początku spotkania stoczył wyrównaną walkę i po 6 minutach gry na tablicy widniał wyniki remisowy 3:3. Niestety były to miłe złego początki, bowiem kolejne cztery minuty przyniosły pięć bramek z rzędu dla zespołu gospodarzy i po dziesięciu minutach gry akademiczki przegrywały 3:8. Nieskuteczną grę przerwała Joanna Dworaczyk, ale po chwili było już 4:10. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale po raz kolejny w dobrej dyspozycji była Solomija Shywierska.

Akademiczki zaczęły łapać kontakt rywalem i po 20 minutach po bramce Sylwii Matuszczyk było już 8:12. Niestety końcówka należała do SPR, który do przrwy prowadził 12:21.

Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla "Zielonej Dumy" Koszalina, trzy bramki z rzędu rzuciła Paulina Muchocka. Kolejne minuty, również należały dla koszalinianek, które do 44 minuty zdołały zbliżyć się na trzy bramki (22:25).

W następnych minutach inicjatywę ponownie przejęły lublinianki, które na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem prowadziły różnicą dziewięciu bramek (23:32). Ostatecznie akademiczki nie zdołały sprawić niespodzianki i przegrały ze zdecydowanymi liderkami kobiecej Superligi.

Następne spotkanie koszalinianki rozegrają już w sobotę, a rywalem będzie szczecińska Pogoń Baltica. Liczymy, że wreszcie w meczu derbowym AZS Politechnika odniesie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w obecnym sezonie.

SPR Lublin - AZS Politechnika Koszalin 37:28 (21:12)