Dobre starty judoków

Autor Artur Rutkowski / fot. Samuraj Koszalin 16 Października 2012 godz. 16:10
W ostatnią sobotę (13.10) odbył się X Międzynarodowy Turniej Judo im. Zb.Kwiatkowskiego. W zawodach udział wzięło 400 zawodników w kategorii młodzików z Polski oraz Niemiec.
W zawodach nie zabrakło Judoków z klubów Judo Samuraj Koszalin i Tori Dąbrowa, którzy przywieźli z zawodów 12 medali.

Wśród najmłodszej kategorii wiekowej dzieci najlepiej spisali się: Eryk Krawczyk, który wygrał wszystkie walki w swojej kategorii wagowej (50kg) i zdobył złoty medal, w tej samej wadze brąz wywalczył Marcel Chmielewski.

W wadze do 35kg na 3 miejscu uplasowała się Julia Koślak, a jej klubowy kolega Dawid Kamys zdobył 7 miejsce w tej kat. Anika Łozińska zajęła 3 miejsce w kat wag (38kg).

W wadze do 42kg dobrze spisał się Bartosz Leszcz zajmując 3miejsce, pokonując w walce o brąz swoją klubową koleżankę Aleksandrę Golec, która uplasowała się na 5 pozycji w tej kat. Z klubu UKS Tori Dąbrowa najlepiej zawalczył Eryk Pikulik zdobywając brązowy medal w wadze do 23kg.

Wśród starszej grupy dzieci znakomicie zawalczyli: Michał Włodarczyk zdobywając złoto w kat 35kg, Gabriel Teska w wadze do 55kg wywalczył srebro, a w dziewczynkach dwa medale w tej samej kat do 40kg zdobyly Nalalia Sala (srebro) i Julia Jakubowska (brąz).

W kategorii Młodzików w wadze do 73kg bezkonkurencyjny był Jakub Bindas, który wygrał wszystkie walki przed czasem i zajął 1 miejsce, drugi medal w młodzikach wywalczyła Dagmara Paszkowska zajmując 2 miejsce w kat (44kg), blisko podium znalazł się również Gracjan Żbik, który uplasował się na 5 pozycji w kat (55kg).

W klasyfikacji klubowej klub judo Samuraj Koszalin zajął 4 miejsce spośród 20 klubów uczestniczących w imprezie.